ETIAS - европейська система реєстрації мандрівників

Куди кому і як платити 7 євро за в'їзд в Шенгенську зону? Це питання все частіше стане перед майбутніми мандрівниками, а дезінформація в інтернеті, що рясніє заголовками "КІНЕЦЬ Шенгену", робить ще більшу плутанину.

Коли не знаєш, кому вірити - звертайтеся до першоджерела, а саме сайту ETIAS.COM (EU Travel Information & Authorisation System), що можна перевести як "Європейська система інформації і авторизації мандрівників".

На головній сторінці є інтерактивна пошукова система, завдяки якій можна зрозуміти - чи потрібна вам шенгенська віза або реєстрація в ETIAS.

Ви вибираєте:

  1. Країну, громадянином якої є.
  2. Країну, куди мандруєте.
  3. Мета візиту.
  4. Термін візиту.

В даному випадку при виборі українського громадянства в системі і виборі країни призначення система повідомляє, що з 2021 року вам потрібна реєстрація в etias.com. Тобто ні в 2019 році, ні в 2020 вона не буде потрібна!

Час реєстрації - 10 хвилин. Але потрібно заповнити анкету за 96 годин (4 дні) до подорожі. Вартість реєстрації в системі etias.com - 7 EUR і буде дійсна три роки, або до закінчення поточного закордонного паспорта. Детальні відомості можете прочитати на сайті etias.com в розділі ETIAS FAQ (англійською мовою).

Не вірте жовтій пресі, читайте першоджерела і подорожуйте більше!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!