Туристична страховка онлайн

Страхування повинно стати для будь-якого туриста або мандрівника звичною справою перед поїздкою. Зараз туристична страховка оформляється простіше, ніж будь-коли! Ви це все робите онлайн в будь-який час дня і ночі, з будь-якого місця (і девайса), де є підключення до Інтернет.

Раніше вам в кращому випадку потрібно було подзвонити/написати своєму страховому менеджеру (якщо страхування повторне), а потім поїхати за полісом, а в гіршому - судорожно шукати спочатку страхову, потім порівнювати її зі списком акредитованих компаній в ЄС, потім шукати найближче відділення, їхати туди і оформляти страховку... Все, забудьте! Час дорожче.

Більше їхати за полісом нікуди не потрібно. Оплата відбувається на сайті (хоча можна і через термінал). А страховий поліс просто надійде на Ваш e-mail і ви зможете його роздрукувати.

Але навіть не зручність - головна принада в цьому способі оформлення, а можливість вибрати з декількох страхових компаній, вартість полісів яких може істотно відрізняться. Причому, ви можете вибрати не тільки річний поліс з певною кількістю днів страхування, а й варіанти для разових поїздок. Навіщо платити більше?

Насправді багато мандрівників давно чекали появи українського онлайн-агрегатора туристичного страхування і ось час настав! Радість переповнює! Тепер точно всі подорожі можна спланувати за півгодини: купити і квитки, і житло, і страховку не встаючи з місця. Краса, чи не так?

Навіщо необхідно страхування для виїзду за кордон

Зараз, коли ввели безвіз для України з шенгенською зоною за біометричними паспортами, туристичні страховки нібито втратили колишню актуальність. Адже якщо раніше це була сувора необхідність, через яку могли відмовити у візі, то сьогодні це просто рекомендація, притримування якої навіть ніхто не перевірить при проході паспортного контролю в аеропорту. Але не слід забувати про справжню мету страхування - спокій в разі потреби медичної допомоги за кордоном.

Хто б що не говорив, а українці в деяких аспектах дуже розпещені. І безоплатна медицина - одна з таких речей, яку будь-який обиватель сприймає як належне. Більш того, в наших аптеках неймовірну кількість ліків можна купити без рецепта. А в останні роки, з появою приватних лабораторій та клінік, можна без лікаря собі зробити:

 • аналіз крові від загального до онкомаркерів;
 • УЗД;
 • МРТ.

А ось в більшості інших країн це не так. Наприклад, в США за відвідування звичайного терапевта ви заплатите 200 доларів. Просто за консультацію. В очі один одному подивитеся. І тоді-то він може вам що-небудь і випише від вашого нежитю або головного болю. І тільки після цього ви зможете піти до вузького спеціаліста або в аптеку, за якоюсь елементарною пігулкою, яка в Україні на кожному розі продається по три гривні відро.

Середній чек закордоном в загалом вище, ніж в нашій країні. А про медицину, тим більше для іноземців - і говорити нема чого. Суми бувають просто астрономічні. Перелом в Таїланді вам може обійтися від декількох сотень до тисяч доларів. І дуже прикро, коли такі гроші ви могли б витратити на ще одну поїздку, а спускаєте на рентген, уколи і бинти.

Якщо ви думаєте, що в Туреччині або Єгипті якось по-іншому, то можу вас запевнити, що там ціна питання може бути ще більш вражаюча.

Саме тому не варто скупиться перед подорожжю. Просто купіть страховку. Навіщо? Для того, щоб була. Адже страховка це як парасолька в торбині - практично гарантія, що не знадобиться.

Туристична страховка для шенгену

Для перетину кордону з шенгену для громадян країн, згаданих в:

 • Додатку I REGULATION (EU) № 539/2001 потрібне отримання візи, а в REGULATION (EU) № 810/2009 (або так званому Візовому кодексі) в статті 15 зазначено, що для отримання візи наявність страхового поліса на весь строк перебування обов'язковий.
 • Додатку II REGULATION (EU) № 539/2001, куди Україна була занесена постановою REGULATION (EU) 2017/850 з додатковою умовою - за наявністю біометричного паспорта - віза не потрібна.

Офіційно єдиним документом, який потрібно для перетину кордону є біометричний паспорт громадянина України, але прикордонник може вимагати пред'явити страховий поліс. За великим рахунком, якщо відсутність страхового поліса стане причиною відмови в перетині кордону (за умови відсутності інших нормативних актів, що вимагають наявності медичної страховки мандрівника для шенгену), можна і в суд подати. Але швидше за все до цього не дійде.

Навіщо страхування мандрівників в Україні

Страхування в Україні теж стане в нагоді в деяких випадках. Звичайно, якщо ви подорожуєте до Львова, щоб походити по ресторанам, або про Одесу - просто позасмагати, то можливо страховка і не так важлива. А ось коли ви йдете в похід в гори, відправляєтесь у велоподорож або збираєтеся на фрірайд в зимових Карпатах на улюбленному сноуборді, то страхування просто обов'язкове. Особливо якщо ви любите ризик, адреналін та спонтанність.

Розповім випадок з життя. Справа була в Карпатах, в невеликому гірськолижному селищі Пилипець. Я вже відпочивала майже тиждень і за цей час встигла перезнайомиться з багатьма лижниками і бордерами. Один із знайомих, коли ми підіймалися на бугелі розповів, що його друг сноубордер і любитель фрірайду пішов на вершину гори з дошкою за спиною, щоб з'їхати з самої вершини. Але нагорі щось пішло не так і він випадково спустився з іншого боку гори. Але там немає ні сіл, ні доріг, ні людей. Ніякої цивілізації. Тільки гори і хлопчик зі сноубордом. У той час мобільне покриття, тим більше в горах, було не так добре розвинене і в підсумку він залишився на ніч у зимовому лісі. У чому був. І як раз в ту ніч вдарив мороз -32 градуси. Водоспад Шипіт замерз. Благо хлопець був з підготовлених - він зарився на ніч в сніг, а поруч ялиновими гілками виклав "HELP". Що важливо - рятувальники відмовлялися летіти шукати його з вертольотом, поки батьки не заплатили за виліт (паливо). Тобто через одну помилку можна ризикнути не тільки життям і здоров'ям, але і добробутом та спокоєм близьких. Воно вам треба?

Можливо цей випадок не дуже добре демонструє можливості страховки, але відмінно показує, що чекає потерпілого в разі, якщо йому буде необхідна медична евакуація. Або в принципі знадобиться вертоліт в Україні. А в горах і на гірськолижних курортах трапляється всяке і не обов'язково з вини самої людини. Просто на схилі може налетіти новачок або лихач, хоча ви просто стояли і нічого не робили. Можливо навіть без лиж, а просто з фотоапаратом. Екстремальний спорт - він такий...

Влітку небезпек в горах може бути не менше. Бурхлива вода, каменепади, ведмеді (і такі в Карпатах є) та й звичайніий вивих, перелом або сильні застуди не виключені. Так навіщо обов'язково страждати і проявляти героїзм, якщо можна викликати вертоліт? І з комфортом дістатися до найближчої лікарні.

Природно, такі страхові поліси повинні включати в себе "заняття екстремальними видами спорту". Обов'язково пам'ятайте про це.

Як оформити туристичну страховку онлайн

Оформити туристичну страховку онлайн можна через форму на сайті:

 1. Заповнюєте всі дані і здійснюєте пошук серед пропозицій від різних страхових компаній.
 2. Вибираєте підходящу пропозицію з представленних. На наступній сторінці будуть розширені дані про полісі - уважно ознайомтеся. І натисніть "Продовжити".
 3. Реєстрація в особистому кабінеті. Далі - заносите в систему особисті дані для оформлення страхового поліса.
 4. Підписання договору (відбувається online). Дотримуйтесь інструкцій.
 5. Оплата. Можна заплатити on-line банківською картою або через термінали.
 6. На електронну пошту отримуєте страховий поліс, а також докладний опис умов страхування.

От і все. Може продовжувати планувати подорож без зайвого клопоту про безпеку!

Вартість туристичної страховки

Ціни на страхування різні. Все залежить від умов поїздки: країна, тривалість, страхова компанія, додаткові параметри. Вибрати стандартні рішення можна на сайті і відразу зорієнтуватися за пропозиціями і вартості.

Як правило вартість туристичної страховки на поїздку в Європу на тиждень обходиться за ціною латте в центрі Парижа. А річну можна порівняти з вечерею на двох в ресторанчику на туристичній вулиці. Зате скільки спокою! Може ну його... то латте? Одним більше, одним менше ...

Висновок про страховку

Висновок тут один: страхування - вигадка хороша, так що потрібно користуватися. Особливо заспокоює в одиночних поїздках. Адже багатьох мандрівниців зупиняє не тільки фінансове питання, скільки побоювання за свою фізичну безпеку. І коли ти знаєш, що за страховим випадком в будь-якій точці обраної зони можна звернеться до компанії-асистента, це дає велику підтримку і сміливість відкривати для себе нові країни.

А коли оформляти страховку стало так зручно, то і говорити нема про що. Щиро раджу вписувати страхування в необхідні витрати. І нехай вона в реальності вам ніколи не знадобиться!

Також буде цікаво:

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!