Біометричний паспорт громадянина України для виїзду закордон

Отримати біометричний закордонний паспорт (паспорт громадянина України для виїзду за кордон) можна двома шляхами:

 1. Звернеться до відділення міграційної служби України за місцем проживання (офіційний сайт Міграційної служби України).
 2. Піти в паспортний сервіс (сайт - pasport.org.ua).

Як це відбувається офіційно - ви можете почитати на наведених ресурсах - це буде найправильніше рішення, оскільки законодавство, процедури і тарифи мають властивість змінюватися, а як це реально відбувається на практиці перед отриманням безвіза - почитати в цій статті, заснованый на особистому досвіді.

Отримання закордонного паспорта в відділенні Міграційної служби України за місцем проживання

Вигода в отриманні паспорта в відділенні Міграційної служби України в тому, що це дешевше (557.32 грн за оформлення протягом 20 робочих днів, що означає - майже 30 календарних), але отримати його складніше, оскільки існує черга. У день Святошинське відділення в місті Київ може обслужити лише 45 осіб. Кожна людина обслуговується в середньому по 15 хвилин.

Записатися в чергу можна двома способами:

 1. 35 талонів на подачу документів можна отримати на сайті, записавшись в онлайн-чергу;
 2. 10 талонів можна отримати на місці.

Проблема в тому, що записатися в онлайн чергу або отримати талони на місці можна тільки на місяць вперед, а попит на запис на подачу документів в кілька разів збільшує пропозицію. Сайт часто просто не працює.

А коли починає працювати, то доступного часу вже немає.

Виходить, що ви повинні записатися онлайн. Якщо це не виходить, у вас є примарний шанс під'їхати в саме відділення. Зробити це потрібно якомога раніше, тому що черга вистоюється задовго до відкриття служби.

Як було до електронної черги

До введення електронної черги система була дещо інша, хоча схожа - потрібно було приїхати до відкриття відділення і записатися на папірці в чергу. За практикою двох таких подач, можу сказати, якщо ваш номер в черзі пізніше 45 - можете просто не чекати.

За фактом ви могли пробувати подати документи кожен день, головне - раніше прийти. Система не справедлива і незручна, що викликає купу обурень і робить сусідні в черзі номера близькими родичами, але встати в цю чергу хоча б реально, а не тільки теоретично, як зараз, під час ажіотажу перед обіцяним безвізом. Зараз за місцем проживання ви навіть на місяць вперед записатися на подачу документів на закордонний не можете.

Отримання закордонного паспорта в паспортному Сервісу

Отримання закордонного паспорта в паспортному Сервісу має тільки один істотний мінус - він майже в два рази дорожче, ніж у відділенні Міграційної служби України за місцем проживання - а точніше 990 грн за оформлення протягом 20 робочих днів (читай - близько 30 календарних днів). Так, я знаю, що на сайті вказана сума 957 грн, але за фактом туди приписують ще банківські послуги і в підсумку виходить 990 грн. Це тариф на квітень 2017 року.

Все що потрібно дорослій людині для подачі:

 1. оригінал національного паспорта;
 2. оригінал ідентифікаційного коду;
 3. діючий/прострочений закордонний;
 4. 990 грн.

Пакет документів для дітей та інших категорій - дивіться на сайті.

Зручно, що всі роблять за день і на місці:

 • оформляють для вас заяви, ви тільки підписуєте;
 • роблять копії документів - ви нічого не доплачуєте;
 • оплатити можна тут же в терміналі, вам навіть здачу дадуть;
 • тут же робиться фотографія (дівчатка - МАКІЯЖ!), відбитки пальців, скан підпису.
 • про готовність повідомить СМС.

Загалом, все зроблено добре і якщо немає напливу людей, то вся процедура досить приємна. Але з огляду на те, що люди по всьому Києву не можуть нормально звернутися до свого відділення за місцем проживання, черга зараз, перед введенням безвізового режиму - колосальна і стане ще більше, коли безвізовий режим таки введуть!

Поради, висновки і роздуми про отримання біометричного закордонного паспорта

Порада для тих, хто не хоче переплачувати:

Полюйте на талончики на подачу документів на сайті. Якщо це пройде вдало - ви оформите біометричний паспорт зручно і відносно недорого.

Або готуйтеся платити в два рази дорожче в Паспортному Сервісі. Але там у вас хоч є гарантія того ж дня подати документи. Інша справа, що ви на це можете витратитись як 20 хвилин, так 6 годин - в залежності від напливу бажаючих.

Багато хто скаже, що про отримання біометричного закордонного паспорта потрібно було турбується заздалегідь. Але ми з вами знаємо, що ніякої гарантії отримання Україною безвізового режиму і необхідності в отриманні біометричного паспорта до конкретних дій з боку ЄС не було. Немає сенсу отримувати біометрику, якщо діє звичайний закордонний, що не дає ніяких переваг. З іншого боку зараз, коли безвіз можуть дати (вже дали), за відсутності біометричного закордонного у туристів почнуться проблеми.

Що дратує - таку систему, як в паспортному Сервісу, не зробили на державному рівні. У Грузії змогли, а в Україні, чомусь, дуже складно. Щоб ці "послуги", нехай і сплачувалися, але до держбюджету для поліпшення обслуговування населення, а не робилися фінансові надбудови та "офіційна корупція". Ми ж навіть не згадуємо, що паспорт для виїзду за кордон повинен коштувати 170 грн. (тільки держмито) і що всі ці послуги незаконні, про що є рішення суду. На власному досвіді скажу так:

 • або ви платите то, що просять і їсте в подорож,
 • або судіться безвиїзно.

Вибір кожного.

Особисті враження від подачі документів дивіться у відео!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!