Гроші та подорожі

Багато, хто цікавиться подорожами, стежать за блогерами, які вирушили в навколосвітню подорож або просто в довгострокову подорож по Азії, Америці, світі... І у всіх виникає питання: ЯК? Звідки СТІЛЬКИ грошей?!?

Перший міф, що для організації подорожей потрібно РЕАЛЬНО багато грошей. Насправді їх потрібно не так вже й багато. Наприклад, в місяць в країнах Азії можна прожити від 500 доларів. В Європі - залежить від країни, тому що Скандинавські країни (Швеція, Норвегія, Ісландія) дуже дорогі.

Гроші і подорожі - кращі друзі. Ми можемо робити вигляд, що це не так, але це так. Якісь гроші навіть для самої бюджетної подорожі потрібні. І не тільки для поїздки, але і для життя в будь-якому місці на Землі. Звичайно, є люди, які живуть без грошей - люпени, бомжі, мауглі, відлюдники ... Вони не в системі. Але ми-то в системі і якщо хочемо залишатися в системі хоча б на їжу і інтернет гроші потрібні :).

Якщо ви вдома можете жити без грошей, то і подорожувати зможете без грошей.

Звичайно, є люди, які можуть заробити улюбленою справою десь завгодно: музиканти або продавці hand-made.

Робота під час подорожі

Виняток - життя на чужі гроші. Але це вже не без грошей, а з чужими грошима :).

Теоретично подорожувати без грошей можна:

 • Віза - є безвізові країни;
 • Пересування: автостоп або велосипед;
 • Життя - намет або коучсерфінг;
 • Електрика - сонячна панель;
 • Інтернет - по wi-fi кафе;
 • Їжа - допомога добрих людей, ресторанів, священиків ... природи. Або чужих садів-городів.

Але як ви розумієте, якщо перші п'ять пунктів ще куди не йшла, то з їжею все сумно.

Скільки потрібно грошей на подорож?

І скільки ж знадобитися грошей на самостійну подорож? Якщо за описаною вище схемою, то від нуля :). А якщо серйозно, то все залежить від того, в яку країну прямуєте, яким способом пересуваєтеся, де будете жити і що будете їсти. Покупки, сувеніри, пам'ятки також можуть потягнути хороший бюджет.

Простий приклад з місцевим транспортом:

 • ходити пішки;
 • орендувати велосипед;
 • їздити на комунальному транспорті,
 • їздити на прогулянкових автобусах hop-on-hop;
 • орендувати машину;
 • взяти машину з водієм;
 • орендувати суперкар;
 • орендувати вертоліт.

Всі побачать місто, але при цьому витратять абсолютно різні гроші. Безкоштовно тільки пішки. Або якщо приїхати на своєму велосипеді (який, до речі, на місце ще доставити потрібно).

Велопохід

Гроші на подорож

Як виходять з положення більшість мандрівників?

Звідки беруться гроші на подорожі:

 • накопичення/заощадження або кредит;
 • чужі гроші;
 • робота в подорож;
 • пасивний дохід;
 • бізнес.

Розберемо всі ці способи дістати гроші на подорожі.

Подорожі на заощадження

Подорожі на заощадження - найпопулярніший і зрозумілий спосіб "здобутку" грошей на подорожі. Тобто ви живете своїм життям і з доходів відкладаєте якусь суму на подорожі. Іноді робота дозволяє відразу отримати велику суму (оплата замовлення, "тринадцяту зарплату" та інше), яку можна витратити на поїздку.

Кредит також можна віднести до цієї категорії. Просто ви спочатку витрачаєте гроші, а потім "відкладаєте". Але суть від цього не змінюється.

Якщо Ви хочете подорожувати, але у Вас "ні з чого відкладати", то пора зайнятися власною фінансовою грамотою. У кожної людини є дохід, який він витрачає. Не важливо це зарплата, подарунки, плата за послуги, дохід від бізнесу та інше. А значить, можна навчитися відкладати і збирати! Це корисно не тільки для подорожей, але і в принципі по життю.

Способи зібрати гроші на подорожі:

 1. "Заплатити собі". Заведіть звичку як тільки отримали гроші на руки - відкладайте 10%. Модні бізнес-тренери називають це "заплатити собі". Ви можете називати як завгодно. Так створюється не тільки "подушка безпеки", але і відмінний навик накопичення! Як правило їх рекомендують не витрачати взагалі ніколи. Через кілька місяців ви помітите, що грошей стає все більше. З'явиться впевненість, нові можливості. І ви, можливо, почнете відкладати і на подорожі теж.
 2. Бюджет і "вільні кошти". Протягом місяця відстежуйте, куди ви витрачаєте гроші. Чеки збирати не потрібно, але у Вас має бути розуміння: житло - стільки-то, їжа - стільки-то, розваги - стільки-то. Є витрати обов'язкові - житло там, інтернет, а є ті, що можна скоротити. Можливо Ви побачите, що витрачаєте занадто багато грошей на розваги або надмірності в їжі або ... сигарети. Чи плануєте свої витрати в подальшому, а вільні кошти відкладайте на справу, інвестування або подорожі.
 3. Конверти. При отриманні грошей розкладіть суму по конвертах: "На ноутбук", "на подорожі", "на життя". Відсоток або суму визначаєте самі, але дотримуйтеся схеми - не витрачати гроші з конвертів на інші цілі.
 4. Ощадний рахунок. Майже у кожної банківської карти сьогодні є можливість перерахувати деякі засоби на ощадний рахунок. Ви можете їм користуватися, щоб накопичити, припустимо, на подорож. Робити одні із способів, зазначених вище або ВСЮ з/п або дохід перераховувати на ощадний, а знімати тільки те, що Вам потрібно. Залишок буде накопичуватися.
 5. Міняйте на валюту. Ще класний метод - міняти якусь частину грошей на валюту. Причому не обов'язково 100 доларів або євро. Можна і по 20 у.о. збирати. Я свого часу завела рахунок в євро і поповнювала його на ту суму, яка мені була зручна. І підсумку і фінанси від девальвації захищені і гроші накопичуються.
 6. Інший метод. Наприклад, одна моя подружка ховала гроші від себе ж в сумках, які рідко використовувалися за призначенням.

Придумайте свій метод відкладати!

Гроші

Ще один цікавий метод, який я теж поважаю: "самообман". Це не зовсім про накопичення, але ця "схема" дуже добре працює саме для подорожей. Суть в тому, що ви "дробіть" свої витрати на подорож. Припустимо, Ви вирішили поїхати в Італію, а у вас всього 100-200 євро на руках. Що робити?

Схема самообман:

 1. Купуєте дешеві авіаквитки за півроку і більше до поїздки. Витрачаєтеся на них, припустимо, відразу після з/п.
 2. Економте, тому що знаєте, що квитки куплені і через кілька місяців вам доведеться витратна поїздка.
 3. За два місяці до поїздки отримуєте візу (на той час у вас вже буде 450 зекономлених євро) і на візу вистачить. Якщо нема - позичте на пару днів відсутню у друзів.
 4. Ще два місяці на накопичення, планування дешевого трансферу та інше.
 5. До моменту поїздки у вас вже буде віза, авіаквитки і скромна, але достатня сума для подорожі по Італії!

Просто знання, що ви ВЖЕ купили квитки на літак змусить економити максимально. Головне купити їх завчасно. У цьому-то і весь секрет. Насправді в Європу реально на тиждень з'їздити за 500 євро і при цьому ні в чому собі не відмовляти. Головне - знайти дешеве (або безкоштовне) житло і не сильно витрачатися в дорозі. В принципі, схема робоча практично для будь-якої країни, крім супер-дорогих, таких як Скандинавські країни. Купіть квиток раніше. Усе! Решту зробить ваше бажання поїхати. Пошук дешевих авіаквитків по всім авіакомпаніям можна починати хоч зараз!

Чужі гроші на подорожі

Коли я говорю "чужі гроші", перше, що спадає на думку "багатий тато" (коли подорож оплачують родичі) або "багатий папік" (ну, тут зрозуміло), але насправді є й інші, більш цікаві варіанти.

Популярних тревел-блогерів часто відправляють в прес-тури. Як правило компанії набагато дешевше відправити блогера, ніж запускати іншу рекламну компанію. Тому, якщо ви придбаєте своїх читачів, то цілком можливо Вам будуть пропонувати різного роду співпраці, на які можна організувати поїздку. Наприклад, недавно українські блогери з ЖЖ вирушили в оплачену поїздку в Кам'янець-Подільський. Так, це подорож по Україні, але витрати на нього були частково оплачені стороною, що запрошує.

Також можна пробувати шукати спонсорів через Інтернет. Або як кажуть по-модньому "краудфандінг". Зараз це досить складно, тому що подорожує багато хто, але можливо.

Український бренд спортивного спорядження для походів і кемпінгу "Red Point" може дати на "тест драйв" намети та спальники в подорож за відгуки. Так що можна спробувати домовитися;). Тим більше, якщо ви плануєте щось ДУЖЕ круте. Це завжди хороший "інфопривід". Наприклад, для різних брендів оплатити подорож - зовсім невеликі гроші, але якщо ви плануєте те, що ніхто ніколи не робив, то можете звернутися в різні компанії з питань спонсорства. Тільки пам'ятайте, що вони зазвичай планують бюджет на рік вперед.

Не варто забувати про волонтерські програми або гранти на навчання за кордоном, які дозволяють самим бережливим ще й подорожувати. Для першого потрібно просто мати сміливість і вибрати відповідну для себе, а для другого- бути цілеспрямованим і хотіти здобувати освіту за кордоном.

Ще один варіант самому організувати подорож групи і попросити за це винагороду. Це вже більше як робота йде, але все-таки. Зараз дуже багато людей так собі поїздки і оплачують. Головне - як ви себе поставите - як самостійний мандрівник або як нянька.

Якщо ви професіонал своєї справи і вам є, що розповісти людям, то можна організувати виїзний семінар. Таким методом часто користуються йоги або інфо-бізнесмени. Якщо ви хочете спробувати себе в цій ролі, то технологія проста: спочатку ви продаєте подію, потім організовуєте. Тобто створюється "подія" в соціальних мережах. Краще придумати якусь додаткову цінність. Назвати невиїзною семінар, а придумати що-небудь цікавеньке. Зараз часто використовують новомодні і привабливі слівця: "рітріт", "практика" "challenge". Моя студія Yogalife проводить так званий "РЕКРЕАЦІЙНИЙ YOGA-WEEKEND". Ще може бути "подорож по сакральних місцях сили" або "паломництво по храмах Грузії". Оголошується спочатку мінімальна вартість, яка в міру наближення дати виїзду піднімається. Якщо група не набирається, ви просто анулюєте подію і повертаєте гроші. Якщо людей записалося і оплатило вже достатньо - бронюєте житло і квитки. Подивіться, як організовані аналогічні події і це наштовхне на нові ідеї.

Робота в подорожі

Робота під час подорожі може бути як оффлайн так і онлайн. Якщо ви працюєте в подорож, то потрібно розуміти, що швидше за все Ваш графік буде таким ж як і вдома - основний робочий час і вихідні. Тобто на саме "подорож" по суті не так багато часу залишається.

Коли я почала працювати вдома то помітила, що все одно мій робочий день практично такий же як в офісі і якщо я йду днем гуляти, по потім доведеться сидіти до ночі. Звичайно, якби я переїхала в Лондон, наприклад, то до мене був би кожен вечір і ранок + вихідні на дослідження міста!

Офлайн робота для мандрівників

Офлайн робота для мандрівників майже не відрізняється від того, чим би ви могли займатися вдома, просто живете в іншій країні. Робота є робота, як кажуть.

Самі "подорожуючі" професії: моряки, стюардеси, обслуговуючий персонал круїзних лайнерів, журналісти-міжнародники. Зрозуміло, що життя цих людей казкової не назвеш, адже мало просто переміщатися в просторі, але ще і мати можливість дивитися ці "різні країни". Стюардеси, просто часто змінюють "борти" і у них немає можливості піти погуляти. А ведучі популярної української передачі "Орел і Решка" на питання "Відпочиваєте ви під час зйомок?" відповідають: "Так, ми спимо".

Орел і Решка. Робота в подорожі

Моряки проводять багато часу саме в морі, а персонал лайнерів - на судні. Журналісти так взагалі їздять по всяких "гарячих точках" і мають чіткі завдання, між якими не факт, що буде достатньо часу для "своїх справ". Телеведучі і оператори в першу чергу заняті зйомкою сюжетів, а не спогляданням навколишнього світу. Так що наявність просто великої кількості пересувань "по роботі" не гарантує вам можливості повноцінно подорожувати.

Також можна влаштуватися на роботу в іншій країні. Наприклад, працювати в ресторанах або готелях, бути гідом, перекладачем, супроводжуючим. Та взагалі ким завгодно, якщо вистачить кваліфікації і знання мови. В принципі, це мало відрізнятиметься від життя в Україні. Ви просто будете жити і працювати в іншій країні, якщо проблема з візою вирішена.

Також ви можете відкрити оффлайн-бізнес в іншій країні: кафе, ресторан, прокат велосипедів/мопедів/мотоциклів, готель, дайвінг-клуб та інше. Деякі займаються відправкою вантажів з Китаю або працюють на цікавих проектах. Тут все як і в Україні - можеш заробити і заплатити податки - ок!

Наприклад, офіс партнера aviasales повністю перебуває в Таїланді і велика частина співробітників там - росіяни, в обхід місцевого законодавства за рахунок пільгових умов.

Віддалена робота

Ще один варіант - ви можете продовжувати працювати віддалено, але при цьому жити не в Україні, а в Індії, наприклад. Хоча зараз набагато популярніше Таїланд. Причому це може бути як звичайна робота - тобто на одного роботодавця до графіка і іншими "принадами" з єдиним відмінністю - місце знаходженням, або це може бути фріланс (freelance) - коли ви найманий фахівець і у вас багато різних наймачів і проектів.

Якщо ви вже працюєте віддалено і ваш заробіток перевищує 600 доларів - ви сміливо можете переїжджати працювати, наприклад, на острів Балі або Самуї. З повним комфортом вийде проживати з місячним бюджетом близько тисячі доларів ($ 1000) - так ви можете і будинок свій зняти, і мотоцикл орендувати, та ще й подорожувати по Азії. З такою місячною сумою вам по кишені проживання в будь-якій країні Азії і навіть активна подорож. Якщо для російськомовного копірайтера дохід близько 1000 $ - фантастика, то для людини зі знанням англійської - цілком посильний заробіток. Гарного програміста цією сумою взагалі не здивуєш.

До речі, якщо ви хочете спробувати свої сили на віддалену роботу, то можу порекомендувати тренінговий центр Робота вдома 2 або RD2. Там вам не просто розкажуть про віддалену роботу - в мережі цієї інформації повно. Протягом місяця у вас буде можливість під керівництвом тренерів заробити гроші. Спробувати себе. Розкажуть, направлять і пендель чарівний дадуть! Якщо ви поставитеся до тренінгу відповідально, то не просто відіб'єте гроші за його проходження, але ще і будете в плюсі!

Робота вдома

Самі курси знаходяться не де-небудь, а на острові Балі. До речі, засновники частісенько розігрують серед слухачів "квиток на Балі", тому через тренінг можна здійснити свою мрію про подорожі.

Але (!!!) віддалена робота, як і будь-яка робота вимагає вкладень сил і навичок, а також завзятості і десь ломки стереотипів. Ніхто за вас працювати не буде. Потрібно "пахати", як кажуть Ігор Полтавцев і Олександр Редькін - засновники тренінгу.

Багато хто не розуміє взагалі як це "працювати віддалено". Шахрайство якесь. Це не шахрайство, а майбутнє :))) Зараз вже багато ЗМІ і бізнеси йдуть повністю в Інтернет. Там крутяться величезні гроші, а значить, цю сферу комусь потрібно обслуговувати. Якщо ви хочете і вмієте, то ви можете працювати віддалено.

І навіть якщо ви нічого, як вам здається, не вмієте, то зможете під керівництвом спробувати і вибрати! А далі просто працювати, не лажати, напрацьовувати репутацію і все буде! Загалом, якщо ви мрієте працювати віддалено, то чому б не спробувати? Ну, а якщо ви не готові поки - підписуйтесь на розсилку - там купа надихаючих матеріалів. Особисто я дуже люблю їх facebook.

Але з іншого боку, найважливіший ресурс людини - це час. Тому якщо це ваша мрія, то є сенс зробити все одразу ж! Записуйтеся на тренінг в RD2 зараз! Тому що ваше життя зміниться на краще і відкриються нові горизонти! Або просто підпишіться на розсилку, яка наближатиме вашу мрію до реальності.

Чи можна обійтися без тренінгу - можна. Чи буде це швидше - навряд чи. В принципі, базовий курс не настільки дорогий, щоб упускати можливість пробувати, щоб тобі підказували, поправили, направили і т.д. І все це з великою ймовірністю відбити свої гроші за коучинг прямо під час тренінгу.

Пасивний дохід

Пасивний дохід в подорожі може бути від здачі квартири та іншої нерухомості в оренду, а також доходи від акцій, депозитів та інше. Але здебільшого це квартири і як правило в Москві або містах Європи. Тобто, якщо дохід від квартири становить від 500 доларів - можна говорити про бюджетну подорожі в Азію.

Деякі займаються інвестуванням і можуть дозволити собі подорожувати на доходи від інвестицій в інші бізнеси, акції, форекс і т.д. Якщо здається, що вам нема чого інвестувати - поверніться в розділ про накопичення.

Звичайно, якби пасивний дохід було побудувати так просто, то у всіх він би був. Не потрібно ілюзій, що десь є чарівна кнопка, яку просто треба знайти і натиснути. Все вимагає певних зусиль і розуму.

Бізнес в інтернеті

Сьогодні у деяких є свій бізнес в Інтернеті або просто бізнес, який на вилученому керуванні. Або по-старому - наймається менеджер, а власник подорожує ... Гаразд, такого майже не буває. Як правило власники бізнесу все в ньому або у них їх уже стільки що вони підраховують тільки інвестиції і виторг. :)

Але я хочу більше поговорити про бізнес-стартапи. Інформація до роздуму для тих, хто хоче мати бізнес онлайн.

Бізнес онлайн нічим, практично не відрізняється від бізнесу оффлайн. Він також вимагає вкладень. Мало створити сайт (якщо самі не вмієте, не хочете розбиратися, придеться найняти людину або сервіс, який це буде робити за вас. А це гроші і часто далеко не маленькі). Його потрібно просувати, а конкуренція в усіх сферах дуже висока. Інтернет-реклама часто те саме що просто фізичне спалювання грошей. Бізнес, і навіть просто сайт, без комерційної складової, просунути дуже важко.

95% бізнесів не виживають і в житті, і в Інтернеті. Хоча .. онлайн відсоток ще більше. Напевно тільки 0,5% всіх онлайн-бізнесів виживають і приносять прибуток своїм існуванням. Хоча деякі бізнеси націлені більше на продаж або залучення інвестицій, а самі є глибоко збитковими.

Тобто перш ніж відкривати свій бізнес, слід вивчити питання і зробити бізнес-план. Головні питання будуть:

 • що продаємо і як - для інтернет бізнесу це дуже актуальне питання;
 • хто наша цільова аудиторія;
 • як знайдемо, залучимо (!!!) і утримаємо свого клієнта;
 • які грошові ресурси для цього потрібні.

І навіть якщо ви відповісте на всі ці питання - не факт, що ваші потенційні клієнти захочуть то, що ви вирішили їм продати або ви знайдете достатньо коштів, щоб цих клієнтів залучити. У вас повинна бути стратегія і тактика і ви повинні розуміти, що невдача так само ймовірна, як і успіх.

Бізнес - це завжди вкладення і завжди ризик. Як у житті, так і онлайн.

Потрібно розуміти, що для відкриття бізнесу онлайн домен і хороший хостинг - це як само собою зрозуміле. Тобто це навіть не вкладення, а так ... дурниця. Вкладення почнуться, коли ви запустите рекламу. І тоді розіграші смартфонів останньої моделі або оплата поїздки для блогера не буде здаватися такою вже шалено дорогою ідеєю! Часто легше відкрити групу в соціальній мережі і спробувати продати товар і вже рекламу давати тільки в одному конкретному місці - в цій же соціальній мережі. Якщо це щось для молоді - модне і цінник до $ 50, то можна продавати це через ВКонтакте. Більш серйозне для людей після 25, а отже для більш платоспроможною аудиторією - facebook. Для людей ближче до 50-ти можна спробувати продавати через однокласники. Красу, природно, краще просувати в Інстаграм.

До речі з приводу соціальний мереж - дуже зараз прибутковим вважається зміст популярного паблік ВКонтакте, але і вкладень вимагає вже на старті в розмірі пристойних - $ 1000-2000.

Перш ніж відкривати бізнес потрібно розуміти, скільки ти можеш туди вкласти і прийняти те, що ці гроші можна втратити. Так влаштований бізнес. Пробувати, безумовно потрібно, але підходити до всього з розумом.

При цьому пам'ятайте - дуже мало хто з бізнесменів отримав свою справу у спадок. Велика частина підприємців зробили себе самі. Просто вони не мріяли, а робили. Діяли. Ризикували. Втрачали і знову робили.

Будь-який бізнес має термін життя. Наприклад, з приходом камерофонів фотоапарати-мильниці просто втратили сенс. Безсмертних бізнесів практично немає, особливо зараз. Це потрібно зрозуміти, прийняти і діяти.

Мені дуже подобатися книги Роберта Кійросакі. Книга "Багатий тато, бідний тато" хороша для натхнення і розуміння мислення бізнесменів. Ще дуже корисно пограти в "Грошовий потік" або "Щурячі перегони" - український аналог. Але якщо ви реально вже зважилися відкривати бізнес, то додатково варто прочитати надкорисну книгу "Перш ніж почати свій бізнес". Вона більше стосується звичайного бізнесу, але за аналогією можна перенести її постулати на онлайн. Важливо - купуйте книги, тому що якщо ви за них не платите, вони для Вас не працюють! Безкоштовне призводить до безкоштовного.

Бізнес в своєму житті для загального розвитку повинен спробувати кожен. Страх успіху часто сильніше, ніж страх невдачі, так що пробуйте!

Резюме про подорожі і гроші

По суті в статті перерахована велика частина варіантів, звідки у людей гроші на подорожі.

Основні, які під силу буквально всім:

 • збираєте гроші одним із способів, який тут описаний або придумайте свій;
 • працюйте віддалено (щоб прискорити процес, підіть на курси на кшталт RD2).

Решта більш складні способи, що вимагають додаткових ресурсів і сильного бажання. Але якщо дуже хочеться - пробуйте, бо краще коряве дію, ніж найідеальніший план!

Читайте також:

Дешеві квитки від 1 євро!

Квиток за € 1 - стаття, яка дозволить Вам купувати квитки на літаки, поїзди та автобуси від 1 євро! Це реально і багато хто так робить - знаходять акційний проїзд і їздять за копійки. Так, зрозуміло, що крім дешевого транспорту потрібно ще дешеве житло і харчування, але тут вже все залежить від винахідливості. Якщо ви націлені на ультра-бюджетний відпочинок - то все можливо!

Розберемо як і коли шукати квитки за ціною кави, які є підводні камені і чому квитки такі дешеві.

Також познайомимося з найдемократичнішими лоукостами Європи і що важливо, бюджетними автобусними компаніями як polskibus, які дозволять подорожувати не просто за один євро, а ще дешевше! Які є лоукости в Польщі!

А також багатьом буде цікаво, куди в Україні можна доїхати за 1 EUR?!? І чи є лоукости в Україні? Загалом про все докладно читай в статті "Квиток за 1 євро".

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!