Багаж та ручна поклажа в літаку

Багаж - окрема тема, коли мова йде про авіаквитки та організацію самостійної подорожі. Особливість сучасних авіакомпаній, причому мова йде не тільки про лоукости, а й про економні тарифи звичайних авіаперевізників, в тому, що плата за переліт часто не включає в себе вартість багажу, який здається при реєстрації убагажне відділення.

Власне, де б ви не купили авіаквиток відразу потрібно перевірити:

  1. Чи входить у вартість багаж і який його максимально допустима вага.
  2. Який граничний розмір і вага ручної поклажі на одного пасажира.

Якщо ви купуєте квиток на літак не на рідному сайті авіакомпанії, а на онлайн сервісі, який дозволяє пошук дешевих авіаквитків по всім авіакомпаніям, то вам слід відвідати сайт повітряного перевізника, щоб уточнити цей важливий момент.

Як купити багажне місце? Зазвичай потрібно зайти на сайт авіакомпанії-перевізника - в особистий кабінет і додати багажне місце до свого замовлення, яке відразу належить сплатити за тарифами перевізника на сайті за допомогою платіжної картки Visa або Master Card. Звичайно ж, завжди перед покупкою варто ознайомитися з тарифною політикою перевізника і читати те, що написано дрібним шрифтом. Іншими словами, або ви все читаєте, або платіть більше. У деяких випадках придбання права провозить зареєстрований багаж, так званий check-in baggage/luggage, передбачає покупку квитків по більш дорогому тарифу.

Лоукости, які літають з України, мають наступні умови провезення багажу, але краще дізнаватися всі деталі на сайті авіакомпанії:

Wizz Air (Угорщина). Багаж платний. Допустимі габарити багажу, що подається на реєстрацію у вантажний відсік літака: Ширина - 1,499 м, висота - 1,194 м, Довжина - 1,715 м.

Ручна поклажа в Wizz Air ділитися на велику і маленьку.

  • Велика - до 56x45x25 см і до 10 кг ваги - ПЛАТНО
  • Маленька до 42x32x25 см і до 10 кг ваги - БЕЗКОШТОВНО.

Оплатити багаж можна безпосередньо на сайті авіакомпанії - для цього треба зайти в особистий кабінет (myWizz). Тут також можна зареєструватися онлайн або додати додаткову послугу.

Спортивне спорядження (лижі, сноуборди, велосипеди, дошки для серфінгу та інше) - окремий вид багажу і зазвичай він коштує дорожче, що не може не засмучувати любителів активного відпочинку, особливо тих, хто вирішив поїхати на Новий рік чи Різдво кататися про один з гірськолижних курортів Європи. Зокрема тому багато хто вибирає для катання гірськолижні курорти України.

Збір за спортивне спорядження Wizz Air при оплаті онлайн:

  • до 23 кг низький сезон - 15-38 євро;
  • до 23 кг високий сезон - 25-48 євро;
  • до 32 кг низький сезон - 25-48 євро;
  • до 32 кг - високий сезон - 35-58 євро.

Оплата в аеропорту - набагато вище!

Тварин, крім собак-поводирів, Wizz Air НЕ провозить.

Vueling Airlines (Іспанія з хабом в Барселоні). На даний момент у іспанського лоукостера є три тарифи:

  • Тариф BASIC,
  • Тариф OPTIMA
  • Тариф Excellence.

При цьому OPTIMA і Excellence включають в себе провезення однієї валізи до 23 кг, а в тарифі BASIC за нього потрібно заплатити до 12 євро (в залежності від маршруту). Ручна поклажа - 55×40×20 см і до 10 кг, але при цьому тариф Excellence збільшує можливий вага до 14 кг. У Vueling Airlines дозволяється провезення тварин в салоні літака. Вартість - 25-40 євро. З більш детальною інформацією уважно ознайомтеся на сайті vueling.com.

Pegasus Airlines (flypgs.com) літає зі Львова та Харкова через Стамбул. У авіакомпанії 4 тарифи і не включає в себе багаж тільки тариф basic. Докупити багаж на цей тариф не можна - доведеться розщедритися на більш дорогі квитки. На внутрішніх турецьких рейсах можна провозити домашніх тварин. Для цього зв'яжіться з менеджером авіакомпанії, щоб уточнити всі деталі. Уваги - ручна поклажа - до 8 кг!

Atlas Jet (Туреччина) - є прямі рейси в Стамбул. Ручна поклажа з габаритами 25x45x56 і до 8 кг. У всі тарифи входить багажне місце до 30 кг.Так що при невисокій вартості квитків на літаки цієї нової авіакомпанії до Туреччини можна взяти все шмотки і що важливо, накупити смакоти і сувенірів при поверненні назад. Тим більше, що в Туреччину часто їдуть не тільки за відпочинком на пляжі, але і за покупками.

El al (Ель Аль - elal.com). Ізраїльський лоукост. Основний напрямок для України: Київ-Тель-Авів. Зазвичай багажне місце входить в тариф, але ми як завжди особливі: рейси в Прагу, Берлін, Будапешт, Київ, і Ларнаки під брендом UP здійснюються авіакомпанією Ель Аль відповідно до умов квитка даного авіабренда, тобто 35 доларів за попереднє замовлення на сайті і 70 баксів при оформленні дозволу на провезення багажу в аеропорту. Ручна поклажа - до 8 кг з розмірами: 56 см (довжина) на 45 см (ширина) на 25 см (висота).

airBaltic - польоти по Європі через Ригу. в базовий тариф провезення багажу, як водитися, не входить, зате включена ручна поклажа - 55x40x20 cm, 8 kg max! Зате до базового тарифу багаж можна докупити, при цьому, якщо покупка авіаквитків була здійснена на рідному сайті вартість буде 29.99 EUR. На інших ресурсах - 35 Євро, на а в аеропорту - 40 євро. Одне місце - 20 кг.

AEGEAN (Греція) - авіакомпанія, що здійснює перельоти з Києва до Афін. 56 х 45 х 25 см і 8 кг - ручна поклажа - це все, що дозволяється провести за тарифом економ, або як він у них називається "подорож без нічого". Хочете багаж - вибирайте інший тариф.

FlyDubai - азіатський лоукостер. Ручна поклажа до 7 кг і розмірами 56 cm x 45 cm x 25 cm - провозитися безкоштовно. Реєстрований багаж має градацію - до 20 кг - AED 50, до 30 кг - AED 100, до 40 кг - AED 200. Купити додаткове багажне місце можна через особистий кабінет на сайті flydubai.com.

Особливості ручної поклажі

Пам'ятайте, що на борт літака не можна брати з собою колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і токсичні предмети. Манікюрні ножиці і залізні пилочки доведеться викинути!

Рідини повинні бути фасовані по 100 мл. На борт можна взяти загальним обсягом не більше 1 л (10х100мл). Мило також входить до цього переліку. Всі косметичні засоби повинні бути упаковані в прозорий герметичний пластиковий пакет.

Виняток - товари з duty-free зони, які в брендований пакеті можна проносити на борт.

Тобто літрову пляшку Бейліса, куплену в Дюті-фріі на борт взяти з собою не тільки можна, а й треба. До речі, це відноситься до лайфхаків: крім ручної поклажі на борт можна взяти пакет (типу з duty-free), а на службі безпеки зазвичай не перевіряю кількість сумок на людину (їх цікавить зміст). Грубо кажучи ваш пакет може бути і не з duty-free, і лежати там можуть не покупки в магазинах безмитної торгівлі, а речі, які не влізли в ручну поклажу... Я так робила у Франції та Іспанії - "прокатувало" спокійно.

Яку сумку купувати, щоб літати лоукостами

Іноді мене запитують, кукую сумку/валізу/рюкзак купувати, щоб літати лоукостами. Можу дати пораду, заснований на моєму досвіді. У мене дві сумки:

  • рюкзак;
  • маленький чемоданчик на коліщатках.

Коли я лечу "туди", то вкладаю рюкзак з речами в чемодан і виходить одна ручна поклажа, коли лечу назад, то у везу часто смакоту і шмотки, тому на борт беру рюкзак, а в багаж здаю чемоданчик :).

Чого навчають лоукости, так це правильно пакувати сумку, брати тільки необхідне, а ще тому, що людині насправді не так багато речей потрібно :).

Багаж на лоукотах

Звичайно, для більш тривалих подорожей слід брати рюкзак мінімум на 40 літрів (якщо він не повний, в більшості авіакомпаній зійде за ручну поклажу, але при цьому варто враховувати, щоб він вписувався в габарити 20х40х55 - стандартний розмір ручної поклажі у найсуворіших лоукостів.

Приємних подорожей!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!