Чому для України такий важливий безвізовий режим

Дуже багатьох дивує те, як українці хочуть отримати безвізовий режим, кажучи: «Які питання?!? Отримай візу за 35 євро і вперед! »

Але це не зовсім так.

По-перше, не 35 євро, тому що візи у нас отримують в основному через візові центри, а вони беруть додаткову комісію за свої послуги 20-25 євро. І того виходить 60. За 60 євро можна купити 2-3 авіаквитки на лоукост з Польщі, наприклад.

По-друге, візу в ЄС не можна отримати день в день. Крім того, що візу видають мінімум тиждень-два, так ще і записатися на подачу потрібно за тиждень - два. Тобто навіть якщо ви зареэструэтеся і прийдете на подачу документів, а у вас чогось не буде вистачати, то на "перездачу" доведеться записуватися ще через тиждень-два, а не завтра. Іншими словами, подавати документи потрібно за два місяці до поїздки, адже навіть з місячним зазором ви ризикуєте не отримати візу в зазначений термін і залишитися вдома.

Давайте рахувати разом, скільки часу мінімум потрібно для отримання візи:

  • Призначити дату подачі документів у візовий центр - 2 тижні. За цей час отримати довідки з роботи і банку. Зробити переклад, якщо це необхідно;
  • Два тижні з дня подачі і до отримання паспорта з візою.

Тобто на оформлення візи знадобиться мінімум місяць!

А якщо форс-мажор? Якщо вас перенаправляють в інший візовий центр або попросять додаткові документи? Ви думаєте, що зможете їх подати завтра? Як би не так. Знову два тижні з дня запису до самої подачі і знову два тижні на саму видачу візи. Разом 1,5 місяці епопеї з візою. Мінус 2-3 робочих дны (або частини їх). А якщо людина живе не столиці або великому місті, а в селі, то ще й їздити доведеться, щоб подати документи.

Однозначно, що сьогодні - якщо у вас немає візи, ви не можете полетіти завтра. Вас просто не посадять в літак.

По-третє, не забувайте, що отримати пакет документів - теж справа не одного дня. Часто саму довідку про доходи і працевлаштування слід чекати тиждень. Теж саме про довідку з банку - за нею як мінімум потрібно сходити в банк. Плюс на подачу документів ви повинні з'явитися особисто, а це ще мінус один робочий день.

Коли існує візовий режим в тій формі, що він є зараз, справа не в 35 євро. Справа в часі, щодо, організації отримання віз і елементарному самоповагу. Як мінімум, чому людина повинна кудись окремо їхати, щоб отримати право відвідати якусь країну і витратити там свої гроші? А виходить так. Так, приймаючі країни можна зрозуміти. Візовий режим - питання безпеки. Але більш легкою це процедуру не робить.

Тому безвізовий режим важливий - він дасть можливість подорожувати більше і приймати рішення про поїздку в останню хвилину. Ми нарешті зможемо бути спонтанними. Купити квиток на завтрашній автобус до Праги, Кракова чи Будапешту і насолоджуватися поїздкою!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!