Подорож до Румунії

Румунія асоціюється з горами і замками, а також з графом Дракулою і вампірами! Але однозначно - це прекрасна країна для дослідження і відвідування.


Найважливіша інформація для самостійного подорожі до Румунії.

Столиця: Бухарест.

Валюта: Румунський лей (LEO).

Режим в'їзду в країну для громадян України: безвізовий по біометричного або закордонним паспортом на термін не більше 90 днів. За національним паспортом кордон не перетинається.

Основні аеропорти Румунії: Бухарест.Коанди-OTP; Клуж-Напока (CLJ); Констанца (CND); Крайова (CRA); Сату-Маре (SUJ); Сібіу (SBZ); Сучава (SCV); Тімішоара (TSR); Тиргу-Муреш (TGM), Ясси (IAS).

Часовий пояс: EET (взимку UTC + 2, влітку UTC + 3)

Розетки: європейські, тип C, F (230В / 50Гц).

Основні способи потрапити до Румунії: літак, потяг до Бухареста. Багато хто вибирає автобус в Румунію, оскільки є спільний кордон, тому популярні рейси Одеса - Констанца, Одеса - Бухарест. Можна легко купити квиток на автобус з Ізмаїла. Деякі їдуть відразу в Бухарест, інші - до Сучави, наприклад через другий транспортний хаб - Чернівці.


Карта пам'яток Румунії

На карті відзначені найкрасивіші міста Румунії, які однозначно варто відвідати: чудовий Бухарест, красивий Брашов, Клуж-Напока, Сібіу, Констанца - приморське місто-курорт, Синая, Сігішоара, Тімішоара і місто-фортеця Алба-Юлія. Кожен з них заслуговує на увагу.

Також завдяки карті стає зрозумілим розташування замків і знакових пам'яток.

 

 

Копіюйте кату собі в додаток Мої Карти від Google або зберігайте значки в своїй звичайній карті - відзначайте зірочку! Дуже зручно, коли не потрібно шукати пам'ятки, а можна насолоджуватися відпочинком!

Погода в Румунії

Все залежить від регіону і міста, але для загального розуміння вкажемо розкид температур в Бухаресті:

  • Зима: -4 - +5
  • Весна: +11 - +23
  • Літо: +27 - +29
  • Осінь + 25 - +10.

Традиційна румунська кухня

Список того, що варто спробувати в Румунії!

Мамалига - найвідоміше румунське блюдо і робиться з кукурудзяної муки.

Також обов'язково варто спробувати коржі Мела.

Чобру - кисла юшка (буває як м'ясний так і овочевий. Підвиди: так вакуца цараняска (яловича з овочами), де бурте (ніжна з яловичого шлунку), Сирбушка (з сиром і овочами), скімбя (з волового рубця).

А також суп із сочевиці, з часником і томатом. Суп по-румунськи має в складі курку, масло і офощі.

Спробуйте місцеві м'ясні страви: мусака (запіканка з м'ясом і овочами), ангемахт (варене м'ясо в кислому соусі), чулама (м'ясо овочі та гриби), мититеи (котлетки на решітці), сармалуць (голубці у виноградному листі), Чола де порка, стуфат (жалення м'ясо з цибулею), гівеч (ніжне рагу), токана, паприкаш (тушковане м'ясо з солодким перцем), фрігурей (печінковий шашлик), порколт (свинина, червоний перець і галушки), Клара (м'ясні млинці).

Вегетаріанські страви

Якщо ви не їсте м'яса, то спробуйте:

  • Вегетаріанцям варто спробувати мамалигу - блюдо з кукурудзяної муки.
  • Яхнія - тушковані овочі, як правило з бобовими.
  • Часниковий соус муждей.
  • Популярні сири - бринза, телемеа, кашакавал.

Також вам підійдуть традиційні десерти Румунії: пироги, булочки бриош, Сараліев, катаіф і місцеві баклава і рахат-лукум.

Алкоголь в Румунії

Любителі вина можуть спробувати: Мурфатлар, Опорто, Котешть, Тирнава, Арджеш, Садова-Кораби, Драгошань, Фетяска, Сігарчі і інші.

Також можна спробувати цуйку (фруктова горілка), трансільванську сливовицю та румунський бренді (Пьетроаса, Васконі, Жидвей, Доробанц). Добрими видами пива вважаються: Тімісореана, Урсус, Аурора.

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!