Шалена Олена: про мене та Free Travel

Привіт, самостійний мандрівник! Ще немає? Виправимо!

Я, Шалена Олена, веду блог про самостійні подорожі для початківців вже більше 5-х років. За цей час допомогла тисячам людей почати подорожувати самостійно порадами і статтями, а також особистим прикладом. Об'їздила майже всю Європу і відкриваю для себе Азію.

Є експертом в сфері транспорту на багатьох російськомовних ресурсах. В якості експерта по самостійним подорожі виступаю на ТБ і семінарах для мандрівників.

 

 

Чому я завела спочатку блог і сайт Free Travel

Шалена Олена - така ж жива людина, як і ти - зі своїми страхами і шорамі на очах. Колись я теж не знала, що зможу подорожувати в принципі. Тільки мріяла. Мені здавалося, я не маю грошей/знань/знайомих/сміливості і самостійності. Але сильно так мріяла. І збирала гроші. Мені здавалося, що потрібно дуже багато грошей. Тачку! А краще - вагон.

Звичайно, адже ідея фікс - Лондон.

До цього закордоном була тільки в Чехії і Польщі (автобусна поїздка з групою відразу після вузу). Ну і в Росії була на Байкалі (у родичів), ще в Санкт-Петербурзі (махнули на три дні до Пітера на білі ночі) ... Ну і три тижні наметового життя на Кавказі зі сходженням на Ельбрус ... ми теж не вважаємо. Блін, я, виявляється, поїздила непогано, перш ніж стати "самостійним мандрівником"!.. *у думах розглядає стелю*

Але це не береться до уваги. У груповій подорожі, коли ти - один з стада нічого не побачиш і не зрозумієш по-справжньому. А в Росії - все як у нас, тільки сімки до мобільних не продають в селах не громадянам РФ. А так - все одне і теж. Природа красива... в деяких місцях.

Інша справа Європа, а тим більше - Великобританія! Якщо хто не знав, то Британія хоч і входить в ЄС, але не входить в шенгенську зону. Віза у них інша і дається на півроку відразу. Зате отримати її складніше (так кажуть, не вірте, отримати легко - були б гроші на поїздку), але дають відразу на півроку. Вишенька на торті - вона дає право на поїздку в Ірландію.

Накопичила, значить, і пішла в одне з відомих на той час агентств з організації групових подорожей із запитом: хочу до Великобританії.

На мене так подивилися уважно і запитали:

- А скільки Ви заробляєте?

- Середню з/п менеджера.

- Ви заміжня? Діти у Вас є?

- Ні.

- Вам не дадуть візу!

- Давайте спробуєм. Я готова ризикнути. У мене є гроші на поїздку.

- Послухайте, вам не дадуть візу і тоді ви взагалі ніколи нікуди поїхати не зможете.

* Мене вже тіпає *

- Давайте спробуєм.

- Вам не дадуть візу. У вас немає жодної шенгенської візи. Та й взагалі ніякої крім старої чеської, ще до шенгену. Вам спочатку потрібно два-три рази поїхати в Польщу, потім до Швеції або Норвегії, потім до Франції і тільки після цього (!!!) можна пробувати отримувати візу до Великобританії. Їдьте краще в Норвегію!

- Але я хочу до Великобританії.

- Вам не дадуть візу, а в Норвегії дуже добре! Подивіться наші каталоги...

Загалом, пішла з того Богом забутого місця як собака побита. Реву... люди слідом оберталися! Відчула себе людиною третього сорту ... з трьома з половиною тисячами євро на рахунку. Тоді я не знала, що з такою сумою при бажанні можна навколо світу облетіти. Минуло кілька місяців і тут Всесвіт дав мені можливість у вигляді замітки в газеті про бюджетні подорожі по Європі. Тут же залізла в Інтернет, знайшла семінар по самостійним мандрам. Після нього вже через місяць купила квиток до Лондона на лоукост. Мости були спалені: і почала організовувати самостійну подорож.

В результаті отримала я візу самостійно без дітей, зв'язків, на момент отримання офіційна з/п моя була АЖ 1000 грн. Так що не вірте в казки всяких тіток. Вірте в мрію і все вийде!

Щоб допомогти таким як я, вела співтовариство-блог на ЖЖ про самостійні подорожі. Тепер завела особисту платформу - сайт Free Travel. Власне зараз Ви на ньому.

Free Travel і головний його автор - Шалена Олена.

Поговоримо? Follow me;)

Подорожуйте Україною, Європою, світом і буде Вам щастя!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!