
Подорож до Європи
Подорож по Європі - ось про що ми часто мріємо, сидячи на роботі або переглядаючи передачі про подорожі. Часто нам здається, що це дорого, складно і взагалі... неможливо. Хоча це не так. Адже нам потрапити в Європу потрібно всього лише перетнути кордон (на відміну, наприклад, від жителів Владивостока або Перу). Погодьтеся, в даному випадку перешкода зовсім не відстань!
Єдина реальна вада для відвідування Європи - фінансове питання, але тут вже все залежить від бажання людини. У будь-якій поїздці доведеться витратити якісь гроші - просто десь більше, а десь менше. Що стосується подорожей по Європі, то тут все залежить від того:
- як пересуватися,
- де жити,
- які країни відвідувати,
- як довго в них перебувати.
В одному і тому ж місті різні люди за різний термін можуть витратити різні суми - одні - 5 євро, інші 20, треті - 100, ну або 1000. Тут залежить від звичок і розмаху - хто на що гаразд. Колись на борту лоукост я почула думку, що все залежить від зони комфорту і я згодна з цією думкою. Також часто стикаюся з тим, що людина практично не може собі дозволити люксовий варіант відпочинку в Європі, а про інші можливості не хоче чути. Буває, але тут вже нічого не зробиш (окрім як підняти рівень доходу). Головне пам'ятати, що все найцікавіше в житті знаходиться за зоною комфорту! Вигляньте хоч раз, адже самостійна подорож Європою - це найлегший і несподівано захоплюючий спосіб зробити це!
Моя справа - розповісти про те, як можна подорожувати по Європі і на чому економити, а вирішувати вже Вам :). Поїхали!
Подорож до Польщі

Подорож по Польщі - перше, що спадає на думку, тим більше, що Краків гідний, щоб його побачити! Насправді це прекрасне місто з багатьма цікавими пам'ятками і доїхати сюди з Того ж Львова не складе труднощів. Ціна квитка на автобус Львів-Краків - від 350 грн. і в дорозі пасажири пробудуть близько шести годин. Тобто це може бути дуже непоганий варіант на вихідні або на травневі свята! Крім того, Краків - другий в країні транспортний вузол, так що звідси можна долетіти на лоукост буквально в будь-яку країну Західної Європи! Поїздка до Польщі вимагає отримання шенгенської візи - це мінус, а ось те, що польські візові центри якщо майже в усіх областях України - це плюс. Особливість отримання польського шенгену в тому, що посольство вимагає повну оплату житло - це мінус, а плюс в тому, що готелі і хостели в Польщі порівняно недорогі! Тому плануєте подорож до Польщі без сумнівів і страхів.
Крім того Польща - одна з кращих для автостопу країн Європи! Зазвичай бюджетні мандрівники і стопери проїжджають на міжнародному автобусі до Перемишля (автобус зі Львова коштує - від 154 грн, якщо купувати онлайн, а ось якщо питання з візою вирішене, то сісти на автобус можна і за 50 грн - якщо сідати прямо біля КПП) і далі вільно подорожують як по самій Польщі, тап і по Європі в цілому. І зауважте, квитки на автобуси до Польщі можна купити на сайті!
У Польщі найбільше прагнуть відвідати Краків - як давню столицю країни, а також гірськолижний курорт Закопане, особливо якщо мова йде про рішення куди поїхати на Новий Рік або Різдво.
Крім автобусів, багатьох зацікавить рейс лоукост wizzair Київ-Катовіце, але враховуйте, що до низької вартості квитка доведеться додати вартість багажу і ручної поклажі, якщо вона велика - адже це все-таки бюджетна авіакомпанія! Тому подорожуйте легко! Це більш економно. Також дешеві авіаквитки в Польщу можна відловлювати від МАУ і польської національної авіакомпанією LOT.
Багатьох зацікавить подорож і до столиці - Варшави чи приморського міста Гданьск.
Подорож до Чехії

Подорож по Чехії також може доставити неймовірне задоволення, адже більшість містечок тут зберегло прямо, скажемо, середньовічний колорит, а особливо порадує Чехія любителів замків і старовини! Плануючи подорож по Чехії, зважте, що обов'язкові до відвідування звичайно ж чудова столиця Прага, а також сусідній мінеральний курорт - Карлові Вари. Неймовірне задоволення можуть доставити візити в колоритні невеликі чеські містечка, Оломоуц або Чеський Крумлов.
Автобуси в Чехію як правило є прямі, а от лоукостів на сьогоднішній день немає. Також МАУ іноді пропонує недорогі авіаквитки в Чехію, а точніше в Прагу. Якщо чесно, то найдешевший спосіб дістатися до Праги - це автобус. Хоча подорож буде досить тривалий.
Подорож до Італії

Хто не мріє поїхати в Італію?
Я там була, але блін, Італії ніколи не буває достатньо! Подорож до Італії раніше можна було організувати набагато простіше - були прямі дешеві перельоти як з Києва, так і зі Львова. Сьогодні щоб здійснити подорож до Італії потрібно їхати в сусідні країни, щоб купити квиток на дешевий лоукост.
Варіанти дістатися до Італії з України:
- автобус Ужгород - Кошице (Словаччина) і літак до Мілана,
- автобус Львів-Караков + літак хоч в Рим, хоч до Венеції, хоч в Мілан,
- комбінація лоукостів авіаквиток в Будапешт, Вільнюс, Катовіце плюс авіаквитки в Італію,
- шукати анкіонние квитки від МАУ.
По біометричним паспортам діє безвіз. Якщо потрібна шенгенська віза. Візовий центр є тільки в Києві. Повна інструкція, як спланувати самостійну подорож до Італії, про що ви можете почитати в окремій статті! Завытайте в Рим, Мілан, Венецію, на Сіцилію у Флоренцію, Пізу та інші цікаві міста.
Подорож в Словаччину, Австрію і Угорщину

Організувати подорож до Словаччини сьогодні простіше простого, адже з Ужгорода є прямий автобус. Залежно від пункту призначення ціна проїзду від 2 до 8 євро!!! А далі - місцевий внутрішній транспорт. Поїзд з Кошице до Братислави - до 19 євро - на автобусі або поїзді. Цікавий факт, що Братислава від Відня перебувати в 49 км. що дозволить на паку днів здійснити подорож до Австрії. Після Відня ви можете відправитися в Зальцбург, а потім і в Мюнхен, або ж з Відня в Будапешт на поїзді за 13 євро (це навіть дешевше, ніж автобус). З Будапешта до Києва є як рейс лоукост, так і автобус до Києва, Ужгород, Львів.
Маршрут простого самостійного подорожі до Словаччини, Австрії та Угорщини виглядає так:
- поїзд Київ-Ужгород,
- автобус Ужгород-Кошице,
- поїзд Кошице-Братислава,
- автобус Братислава-Відень,
- поїзд Відень-Будапешт,
- літак Будапешт-Київ.
На виході ви як мінімум відвідайте: Ужгород, Кошице, Братиславу, Відень і Будапешт!
До речі, можна організувати подорож і в зворотному напрямку. Така насичена поїздка залишить море вражень! У Відні обов'язково відвідайте кондитерську Касталетто! Ну а можна організувати подорож до Словаччини по замкам і фортецям, що також буде цікаво! Квитки на автобуси в Словаччину можна купити або забронювати на сайті.
Організація самостійної подорожі по Європі
Самостійне подорож по Європі, вірніше його організація, складається з чотирьох частин:
- транспорт;
- житло;
- віза (якщо вона потрібна);
- пам'ятки.
Кожен з них варто розглянути окремо, але в цілому організація самостійної поїздки по Європі виглядає таким чином:
- Купуються квитки на транспорт. Власне від наявності квитків вибудовується подальший план подорожі по Європі, адже саме дати виїзду визначають не тільки термін проживання де б то не було, а також це має велике значення для огляду багатьох пам'яток. Людям, яких не стосується безвізовий режим, мають запланувати отримання візи, виходячи з купленних квитків на пранспорт.
- Бронюється готель. Ви можете знайти готель/хостел/апартаменти з безкоштовною скасуванням бронювання і вибрати інший, якщо дозволяють умови бронювання. Готель в будь-якому випадку - сама гнучка категорія з усього плану. Ви навіть можете скасувати бронь і жити потім по коучсерфінгу або у друзів, але в будь-якому випадку бронь вам потрібна для подачі документів на отримання візи. Бронь житла потрібна для візи
- Подаються документи на візу (а якщо потрібно, то перед цим на паспорт для виїзду за кордон). Як правило для отримання візи в потрібні копія квитків і бронь готелю.
- Пам'ятки - останній пункт плану. Він важливий, але в той же час пошук в Інтернеті і почитати про гідні відвідування місця ви можете напередодні від'їзду або навіть під час подорожі.
Квитки на автобус, літак, поїзд в Європі, а також автостоп і блаблакар
Квитки в Європу - визначальний фактор як для бронювання готелю, так і для отримання візи (якщо вона портібна), так що це перше, про що варто подбати. Квитки на автобус, літак, поїзд в Європі, а також автостоп і блаблакар - ось основні способи пересування сучасних самостійних мандрівників по Європі.
При плануванні бюджетної поїздки по Європі, розглядаються наступні варіанти:
- авіаквиток: акційна пропозиція звичайної авіакомпанії (наприклад, пропозиція з розсилки авіакомпанії) або дешеві квитки на літак лоукост (low cost або бюджетна авіакомпанія, наприклад wizzair або vueling). Більше інформації в спеціальній статті про лоукост Європи. Також через спеціальні сайти агрегатори можна здійснити пошук дешевих авіаквитків по всім авіакомпаніям.
- квиток на автобус: сьогодні на регулярні пасажирські міжнародні рейси можна придбати квиток онлайн прямо на сайті. Прямий рейс, як правило довгий, але можна спланувати подорож з пересадками - що дешевше і цікавіше. Для прикладу з Києва (і інших українських міст) можна доїхати на поїзді, а вже зі Львова купити квиток на автобус в Пшемисль, Люблін, Варшаву або Краків. З Ужгорода зручно їхати в Кошице (Словаччина) або Будапешт (Угорщина), де також можна або сісти на інший європейський транспорт, або провести чудові вихідні.
- залізничний квиток з України зручно купувати хіба що в Москву або Санкт-Петербург, але це можна зробити тільки на вокзалі, оскільки міжнародні квитки на поїзд онлайн не продаються навіть в Європі. Виняток - приватні залізничні компанії.
- автостоп - це безкоштовне підвезення мандрівників водіями - цілий рух. Перш ніж планувати таку подорож - почитайте, як йдуть справи з автостопом в тій чи іншій країні і про всяк випадок візьміть з собою гроші на громадський транспорт. Але навіть якщо ви запланували подорож автостопом, то кордон найкраще перетинати на автобусі - менше питань при отриманні візи і менше чергу на КПП. Для цієї мети добре підійдуть рейси Львів-Перемишль (Польща) або Львів-Вишнє-Нємецьке (Словаччина) - такі квитки будуть коштувати всього кілька євро - перевірте ціни на автобусні квитки в системі.
- блаблакар - або сервіс попутник вже не безкоштовний сервіс, але ви платите тільки за бензин на пару з водієм. Це часто дешевше, ніж громадський транспорт, та й водієві вигідно, адже в такому випадку вартість його подорожі знижується. До речі, водіям блаблакар також буде вкрай цікавий - такий собі оплачений автостоп :). Але часто-густо для деяких водіїв бла-блакар - то все чистий бізнес, а не зручний свосіб розділити плату за пальне.
Житло в Європі: готель, квартира, хостел, коучсерфінг
Житло в Європі є різний на будь-який смак і гаманець. Готелі бувають як фешенебельні, так і недорогі і комфортні. Індивідуалісти можуть зняти квартиру, апартаменти або навіть віллу, а бюджетні мандрівники зазвичай вибирають демократичні хостели, а чи живуть у іноземців безкоштовно. Для любителів природи і тисячі зірок над головою - кемпінг.
Сайти для бронювання готелів, хостелів, місць для кемпінгу, а також квартир і апартаментів в Європі:
- booking.com - європейський лідер з бронювання житла. Тут можна знайти як готелі та хостели, так і кемпінги і апартаменти. Тут - найбільша база житла і для постійних клієнтів - найнижчі ціни. Хоча основний напрямок ресурсу - готелі. Тут можна знайти як найдорожчі номери, так і пропозиції в гестхаусах і домашніх готелях, але якщо ви шукайте хостели або апартаменти - зверніть увагу на два наступних ресурси. Також варто відвідати букінг, якщо вам потрібна просто бронювання готелю з безкоштовним скасуванням для отримання візи - це кращий сервіс для цих цілей. До слова, якщо ви плануєте подорож по Азії, то зверніть увагу на сервіс agoda.com - це лідер в Азії.
- hostelworld.com - кращий сайт з бронювання хостелів як в Європі, так і в світі. Як правило сайт бере 10% від вартості в якості свого збору, але з огляду на те, що середній європейський хостел коштує близько 12 євро за ніч - гроші зовсім невеликі. Тут набагато більше вибір хостелів, ніж на будь-яких інших ресурсах, оскільки умови для них максимально вигідні - господареві хостелу не приходиться "ділиться" з сервісом прибутком і система управління досить проста. До речі, ви можете знайти хостел тут і забронювати безпосередньо з рідного сайту хостелу, хоча економія в цьому випадку буде незначна і вирішувати будь-які питання буде складніше.
- airbnb.com - сервіс для оренди квартир і апартаментів, місць в цікавих, нестандартних готелях, а також через нього за гроші можна здати спальне місце в своєму ж будинку :). Такий собі платний коучсерфінг. Ті, хто вважають за краще мати не тільки власний душ, але і свою кухню - вам сюди! Ціни різні, як і пропозиції :) Від гостьових диванів в кутку до власних вілл.
- couchserfing.org - світове співтовариство мандрівників і їм співчуваючих - коли іноземці приймають в своєму будинку туристів безкоштовно. Спочатку співтовариство було організовано для навчання чомусь новому, але еволюціонувало в сервіс з пошуку безкоштовного житла не тільки в Європі, але і по всьому світу. Якщо ваша зона комфорту дозволяє жити у незнайомих людей і ви жадаєте спілкування - це найкращий варіант житла в Європі. Особливо буде цікавий тим, хто мріє зав'язати в Європі товариські чи навіть любовні стосунки! До мене часто долітають романтичні історії знайомства через коучсерфінг! Спробуйте знайти любов в Європі на couchserfing.org! Гарантії немає, звичайно, але точно буде що згадати і про що розповісти!
Одні мандрівники відмінно себе почувають на дивані у незнайомців (коучсерфінг), інші - в наметі, треті - в хостелі, а для деяких готель повинен мати 5 зірок і басейн. І тут потрібно віддати належне: готель вищої категорії і самий дешевий хостел значно відрізняються і тут вже потрібно визначитися заздалегідь або СПРОБУВАТИ! Знавала дівчат, які руками і ногами впиралися і говорили - готель мінімум три зірки, зручності тільки в номері ... а потім раз переночувати в загальній кімнаті хостелу з молодими людьми (і не тільки) з усіх кінців світу, що тепер тільки хостели під час європейських подорожей і визнають!!! Розрив шаблону в дії.
Якщо ви - товариська людина і любите людей, то краще жити по коучсерфінгу: Тобто іноземці безкоштовно запрошують пожити у них. Чому? Та що б не кисло було! Це можливість не тільки подивитися нову країну, заощадивши на проживанні, а й познайомитися з місцевими жителям, так би мовити, в побутових умовах.
Безвізовий режим і візи
З 2017 року міз Україною і ЄС діє безвізовий режим по біометричним паспортам. Великабританія та Ірландія не входять до шенгенської зони - треба отримувати окрему візу.
З Албанією (90 днів), Боснією і Герцоговиною (90 днів), Чорногора (90 днів) і Сербією (30 днів) у України безвізовий режим, але на різних умовах.
Дізнатися точніше, куди українцю в Європі потрібна віза можна дізнатися на сайті Міністерства Зовнішньої політики України: mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries.
Пам'ятки в Європі
Коли мова заходить про пам'ятки в Європі, я завжди раджу зайти на місцеві туристичні ресурси, а також міжнародні форуми, типу tripadvisor. Вся справа в тому, що туристична російськомовна та украъномовна спільнота завжди "сама в собі". Експериментаторів мало і нової інформації теж мало. В той час як наші зарубіжні "побратими по розуму" більш просунуті. Часто стикаюся з тим, що ми переплачуємо просто через незнання. Наприклад, якщо ви заб'єте "відвідування Ватиканських музеїв" російською, то вам запропонують екскурсію за 80 євро, а якщо залізете на англомовні форуми, то дізнаєтеся, що вхід коштує 15 євро + рація-екскурсовод - 5 євро (необов'язковий). Погодьтеся - різниця суттєва!
Можна також переглянути тематичні передачі типу "Орел і Решка", щоб підкреслити для себе те, що хочете побачити. А ще будьте відкриті до інформації на місці! Наприклад, можна піддатися бажанню і поїхати на місцеву екскурсію. Ось ви знали, що в Единбурзі можна поїхати кататися на катері до островів дивитися тюленів? А це одне з моїх найяскравіших спогадів про Шотландію і дізналася про це я на місці!
Паперові путівники і туристичні довідники не раджу. Чому? Їх основні читачі - домогосподарки. Воно вам треба?!?
Як правило не тільки у країни, а й у кожного європейського міста є свій сайт і краще йти на офіційні ресурси - в них більше інформації. Не забудьте переглянути уважно інформацію про: чим зайнятися, транспорт, топ-10 пам'яток міста, нестандартні пропозиції. А також на цих сайтах часто є інформація про мюзикли, театральні постановки, виставки та фестивалі! Дуже раді вибрати щось по інтересам!
Щоб зробити подорож особливою, запам'ятовується і не як у всіх - робіть щось незвичайне. Наприклад, в Лондоні сходіть на мюзикл (я була на святкуванні 25-річчя мюзиклу "Привид Опери" в Роял Альберт Холі), а ви можете піти, скажімо, на футбольний матч або музичний фест. У Кельні - відвідала світову виставку фотоіндустрії Photokina, у Відні - звичайно ж оперу, в Парижі - виставку Рафаеля. Ще один варіант незабутньої поїздки - звірте свої плани з графіком світових турне улюблених виконавців, наприклад, рок-груп. Я особисто так відвідала обожнюваних Nickelback. У кожного свої інтереси, а Європа відкриває максимальні можливості для реалізації будь-яких бажань. Користуйтеся!
Також можете скористатися пропозиціями місцевих "Купонаторів" - я якось купила так прогулянку на катері по Рейну з Мейнца до Кельна за смішні гроші і провела незабутній день.
Будьте нестандартні!
Маршрути поїздок по Європі
Маршрути поїздок по Європі будуються за двома принципами:
- Куди хочеться, адже сила мрії безмежна.
- Куди є дешеві квитки і виявивши це ви спалахуєте цією ідеєю.
І так, насправді все так просто! Мене, як тревел-блогера часто запитують, куди поїхати в перша самостійна подорож по Європі: люди, як часто буває і в інших сферах життя, просто не знають, чого хочуть. Подумайте про місце, подумайте про асоціації - що для вас Європа? Рим? Париж? Лондон? Якщо ви мрієте про Лондоні, то зосередьтеся на поїздку до Великобританії! Мрія заведе вас далі, ніж просто абстрактне бажання змін! Почитайте, як це було у мене. Не йдіть на компроміси з мрією - не окупається. Рвіть власні шаблони, тому що життя у вас в цьому тілі одна. А мрії без сил і можливостей їх здійснити нам не даються!
Але якщо такий категоричний відповідь не для вас, то спробуйте щось просте.
Перше самостійне подорож може бути в:
- країни СНД: як щодо Москви, Пітера, Мінська, Кишинева? Різниця в організації буде тільки в тому, що віза та біометричний паспорт не потрібні , а російську мову ви знаєте. Але необхідний звичайний закордонний паспорт (як і всюди).
- азіатська Європа: поїздка в Грузію, Вірменію, Азербайджан, Туреччину (Стамбул). Тут також не потрібні візи і велика частина населення знає мову. Також організація подорожі буде схожа, але ви повинні бути готові, що це не Європа, а Азія. Що також інтригує, але для першого самостійного подорожі - дуже навіть непогана ідея!
- країни Прибалтики: з Києва в той же Вільнюс або Ригу бувають недорогі авіаквитки і є прямі міжнародні автобуси. Тут Вам вже знадобитися шенгенська віза (чи біометричний паспорт), але з іншого боку старше покоління в цих країнах знає російську мову, що створює унікальні можливості і можна дізнатися "нетуристичну" Прибалтику.
- Східну Європу: відвідайте сусідні з Україною Польщу, Словаччину, Угорщину. Вони примітні тим, що є недорогі квитки на міжнародні автобуси, а також тут ціни на продукти на рівні українських, а в деяких випадках навіть нижче, чого не скажеш про західноєвропейських країнах.
- Південну Європу: Іспанія і Греція - ці країни в цілому дешевше як по житлу так і по харчуванню, ніж та ж Франція, Німеччина чи Великобританія. Недорогий авіаквиток, як в Іспанії, так і в Грецію можна купити навіть прямий. Як правило недорогі квитки на літаки Київ-Афіни, а в іспанську Барселону літає лоукост vueling, що може дозволити заощадити на перельоті.
- Країни Західної Європи значно дорожче, ніж Україна не тільки з проживання, а й з базових продуктів (звичайно, місцеві сири і ковбаси тут дешевше, якби вони продавалися в Україні, але в цілому харчування тут значно дорожче). Проживання навіть в хостелу сильно залежить від міста. Найдорожчі хостели в Венеції, Парижі, Відні - якщо в цілому по Європі середня вартість ночі - 12 євро, то в цих містах - 33 (хоча і це не рекорд). Великобританія ще дорожче, ніж Франція чи Німеччина. До всіх цих аспектів потрібно бути готовим.
- Північну Європу - найдорожча. Їжа, житло і транспорт в Норвегії, Швеції, Ісландії б'ють всі рекорди, але яка природа! Якщо Ваша мрія - побачити фіорди або Північне Сяйво - воно того, безсумнівно варто! Тим більше, що з Польщі можна долетіти до Осло за смішні гроші!


Відпочинок в Європі
Відпочинок в Європі - це коли не хочеться нічого вирішувати, планувати, а взагалі повалятися на пляжі і виїхати на одну-дві екскурсії. Насправді цей сайт не для таких любителів. Я сприймаю відпочинок як активне проведення часу, хоча день-два валятися на пляжах Ібіци - дуже навіть непогана ідея!
Якщо ваш випадок - "нічогонероблення" з хорошим сервісом - потрібно шукати пропозиції від професійних організаторів подорожей і вибирати найприйнятніші. Немає нічого поганого в тому, щоб відпочити морально і фізично в гарному готелі на приємному пляжі Болгарії, Туреччини, Греції. І для таких любителів нічого вигідніше "пакету" поки не придумано.
Єдине - будьте готові до того, що компанія, якій ви віддали гроші за подорож, може в будь-який момент прогоріти, і тоді відпочинок в Європі перетворитися в "жесть в Європі". Таки випадки чим далі, тому все частіше трапляються і все тому, що компанії демпінгують через конкуренцію та боротьбу за відпочиваючого і в якийсь момент вже не зможуть заплатити за рахунками. В такому випадку ви ризикуєте залишитися без грошей далеко від дому.
Щоб не потрапляти в такі ситуації я подорожую самостійно і вам того бажаю (чи хоча б майте з собою суму, достатню для зворотнього перельоту). Ви будете знати достеменно, скільки коштує подорож, і всі гроші будуть при вас.
Подорожуйте і буде вам щастя!
Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!