Лиса гора в Києві

Лиса гора - історична місцевість в Києві, яка перетворена в парк. Проте користується помірною популярністю через свою погану славу. До слова, розмов і домислів тут більше, ніж реальної історії. Проте, любителі загадок, містики і магії можуть із задоволенням відвідати цікаву місцину.

Вхід на Лису гору безкоштовний. Доїхати до метро Видубичі, пройти повз автостанції (куди прибувають регіональні і деякі международні автобуси до Києва) до пішохідного переходу, а далі, орієнтуючись по карті, зайти в парк. Облаштованій і цивілізованої доріжки в парк немає.

Найкраще Лису гору відвідувати організованою групою з провідником.

 1. По-перше, ви дізнаєтеся набагато більше легенд і чуток від людини, яка цікавиться цим місцем.
 2. По-друге, у вас набагато менше шансів заблукати. Благо, що навколо Лисої гори знаходится Київ, так що вийти - ви вийдете, а ось виявити всі знакові локації - не факт, що зможете.

Особисто я ходила на екскурсію з Тетяною Адамус, чого і вам бажаю.

Легенди Лисої гори

Легенди, якими обросла Лиса Гора:

 • Городище Либеді. Вважається, що саме на Лисій Горі було городище Либеді і що гору довгий час називали Дівіч. Але достеменно невідомо навіть, чи існувала така жінка в принципі і де жила.
 • Замуровані селяни. Одна з найпоширеніших історій про те, що хан Батий замурував тут в печерах селян, що сховалися. Але реальних розкопок ніхто не проводить і матеріально ця легенда не підтверджена.
 • Скарби Волхвів. Подейкують, що на Лисій горі волхви ховали свої скарби, що піддається сумніву, оскільки історично ніяк не підтверджується, що волхви були заможними людьми і їм було що ховати, крім таємних знань. Та й писемності як такої до приходу християнства на Русі не було (крім руниченої).
 • Буддійські монахи приїжджали медитувати на Лису Гору і добилися неймовірних успіхів: чи то Тибет автономію отримав, то чи помер якийсь політичний противник Тибету. Особисто у мене ця теорія викликає найбільший скепсис. Наприклад, важко уявити буддійського ченця, що домагається якихось політичних цілей. Другий момент - паломництва не стали регулярними.
 • Концтабір, обладнаний німцями під час Другої Світової Війни - ще одна непідтверджена легенда Лисої гори. Свідків немає, бранців, що втекли - теж. Однозначно, що німці на затопили і законсервували кілька бункерів і що це було - склади зі зброєю, танками або колишній концтабір без розкопок сказати важко. Є теорія про те, що бункери використовувалися для масового знищення людей.

Що є на Лисій Горі

Історично Лиса Гора належала до територій Києво-Печерської Ларви - тут розташовувалися чернечі пасіки. І дійсно - трави тут пахнуть просто чудово, а територія велика! Навіть сьогодні можна зустріти людей, які збирають тут зілля і квіти.

Також Лиса Гора - непогане місце, щоб поганяти на гірському велосипеді в Києві, якщо Голосіївський ліс набрид. Взимку - інша веселуха - можна покататися на сноуборді, чим користуються місцеві інтузіасти.

Лиса гора вважається як місцем сили, так і недоброю локацією одночасно. Тут думки різних людей розходитися. Одні вважають що енергія не може бути поганою або хорошою, інші навпаки поділяють інформаційний потік на темний і світлий. Однозначно Лиса Гора - геопотогенная зона. Але в той же час тут є як приємні місця, на зразок капища з ідолами Перуна, галявини казок, так і місця, де явно незатишно - Мертвецька Роща, наприклад.

Лисогірський форт

Що тут точно було, так це:

 1. Лисогірський форт, який у свій час використовували як склад боєприпасів і вибухівки,
 2. в'язниця, де часто страчували людей,
 3. а також танковий завод.

Останнє не підтверджено, але дуже можливо. Форт - це не фортеця, а частина військових укріплень для того, щоб тримати кругову оборону.

До речі, якщо хтось очікує побачити на Лисій горі замок, то буде розчарований - тут дійсно є зміцнення та вали, але як такого будинку або чогось, що хоча б віддалено нагадує фортецю - немає. Зате тут є замуровані бункери. Що там всередині - ніхто не знає - вони не розкривалися.

Військова частина у Лисогірському форті "відзначилася" декількома солдатами, що з'їхали з глузду - як мовить "інтернет". А такождекілька заблукали в підземеллях форту.

Ракетна частина на Лисій горі

Головна будова на Лисій Горі - колишня ракетна частина, яка зараз не використовується за призначенням, її вишки і вся територія передана під егіду Міністерства зв'язку. Проте територія закрита і перебуває під охороною. Езотерики вважають, що це найсильніше місце гори, тому можновладці закрили туди вхід для простих людей.

Язичницьке Капище

Що стосується язичницького капища - сучасне точно є. Що стосується історичного - тут проводилися обряди після того, як було прийнято християнство тими киянами, які не хотіли приймати нову віру. Але чи було тут історичне капище до цього - невідомо. По неділях до нього можна навіть приєднається. Ну або в будь-який інший день пожертвувати хліб, молоко, монетку для древніх богів. Назва місцини - Холм Перуна або "Перунів Пагорб".

Шабаші, сатаністи, езотерики

Езотерика в Україні сьогодні на піку популярності. На Лисій горі проходять не тільки обряди сатаністів, відьомські шабаші, але і "меси" слов'ян, а також всілякі практики езотериків. Чи мають ці обряди магічний ефект - невідомо. Але то що вони проходять - однозначно.

Що точно не варто робити на Лисій Горі, так це чіпати згорілі дуби в Мертвецькому Гаї - туди люди скидають негативну енергію.

Як правило шабаші проводять на: Вальпургієву ніч, Хелловін, Івана-Купала. Також слов'яни можуть проводити заходи в день літнього і зимового сонцестояння і осіннього і весняного рівнодення. Якщо ви хочете (чи не хочете) застати якесь дійство, можете відвідати або навпаки - утримаються від походу в парк в цей час.

Локації на Лисій горі

Лиса Гора розділяється на три частини:

 1. Мертвецький гай (ліс) - ліс, де скидали трупи страчених злочинців. Тут же знаходитися багатовікової дуб Тотлебена (архітектор форту) і спалені дуби, куди скидають негативну енергію.
 2. Відьмацький Яр - являє собою вузьку стежку серед створених руками людини укріплень.
 3. Русалчине озеро (фактично озера там уже давно немає, не залишилося навіть болота, зате є страшненький самотній ідол).

З знакових місць можна відзначити:

 • Холм Перуна або язичницьке капище;
 • Оглядовий майданчик з видом на Київ.

Як потрапити на екскурсію на Лису Гору: Група facebook Місто з химерами або Soul Travel. Подорожі на Місця Сили. Також ви можете знайти інші варіанти екскурсій по Києву!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!