Місця сили України. Гиблі і аномальні зони

Місця сили – це місцина з сильною енергетикою, що пливає на людину і її внутрішній світ. Відвідини таких локації стає все популярнішим. Масово організовують поїздки йоги, єзотерики, та інші течії «Нового часу».

Більшість локацій дуже красиві і вартують відвідин самі по собі.

По то, чи бувають місця сили позитивні та негативні і досі точаться дискусії. Щоб розділити їх між собою у даній статі присутні як місця сили, так і згубні чи погані місця.

Місця сили Північної України

Київ - просто скарбниця місць сили сам по собі й заслуговує на окремий детального поста "Хороші і погані місця Києва". Дістатися до Києва легко з будь-якого регіону України на поїзді або автобусі.

Дівич-Гора (с. Трипілля, Київська область) - серед київських езотериків вважається дуже сильним, але щоб потрапити сюди - преплачувати за супровід не обов'язково. З Києва в Трипілля є не тільки маршрутка з автостанції Видубичі (близько 40 хвилин), а й електричка з ж/д вокзалу близько 2 годин в дорозі, але за 9 грн. Заодно відвідайте невеличкий музей у Трипіллі та сфотографуєтеся на тлі мальовничого Дніпра. Фотографій самої гори небагато і вони не кращої якості просто тому, що гора з боку Дніпра оточена промзоною (про що замовчують, продаючи вам подорож). Одні кажуть, що тут відьми влаштовували шабаші, інші, що тут було капище стародавнього жіночого божества. Гарне місце для жіночих обрядів.

Дівич-Гора в Сахнівці (Сахнівка, Черкаська область) на березі річки Рось. Урочище і городище в Корсунь-Шевченківському районі, який також заслуговує відвідування.

Гора Красуха (Витачів, Київська обл.) До місця можна доїхати на маршрутці від метро (автовокзалу) Видубичі, але і пішки йти пристойно. Є багато пропозицій організованого групового відвідування. Прекрасний вид на Канівське водосховище.

Озеро Стайки (с. Стайки, Київська область) вважається цілющим джерелом та виникло не місці шахти. В озері можна "добути" блакитну глину, яка має корисні властивості, а крім того, це відмінне місце для відпочинку. Маршрутки з Видубичів до села Стайки в дорозі близько години.

Лиса гора (Ржищів, село Гусенці, Київська область) являє собою піщаний пагорб майже без рослинності і вважається одним з найсильніших енергетичних місць і перебувати на одному меридіані з єгипетськими пірамідами. Кажуть, що Лиса Гора відкриває приховане в кожній людині. Одні бачать страшне, а інші - з'єднуються з земними і небесними енергетичними потоками. Недалеко розташувалася Преображенська фортеця, яка при розливі Канівського водосховища майже повністю пішло під воду. Сьогодні відновлено.

Півострів Трахтемирів (с. Великий Букрин, Київська область, але сам Трахтемирів фактично в Черкаській області). Про сакральному серце України, як ще називають Трахтемирів є окремий великий матеріал на сайті, включаючи авторські фотографії та рекомендації для відвідувачів.

Озеро Бучак (с. Бучак, Канівський р-н, Черкаська область) має сильну енергетику. Не останню роль в цьому відіграють холодні підземні джерела, які живлять озеро. Бабина гора неподалік, яку археолог Борис Рибаков називає "провідним святилищем ранньослов'янського періоду". Доїхати від Канева можна на таксі - все 13 км, а автобуси до Канева з Києва відправляються з автостанції Видубичі. Жити краще в наметі біля озера.

Богуславський гранітний каньйон, (м Богуслав, Київська область) - крім красивих пейзажів, що радують око і більше 200 курганів навколо каньйон цікавий червоним гранітом, який підсилює інтуїцію і допомагає в лікуванні серцево-судинних захворювань. Від автостанції Богуслава до каньйону можна пройтися пішки - всього хвилин 15, не більше. З Києва до Богуслава їздять автобуси.

Озеро Мохове (с. Тараща, Київська область) - на сьогодні пересохло, але кажуть, що іноді воно піднімається на поверхню. Місцевість, де імовірно знаходиться озеро - в лісі і вважається потужним джерелом сили. Старовіри розповідають про якусь піраміді, що посилає потужні енергетичні хвилі в космос і називають цей тетраедр «пупом Гайи», тобто «Пуп Землі». Від Києва - близько 130 км. Автобуси в село Тараща їдуть від автостанції "Південна" (недалеко від метро Виставковий центр). Знайти озеро можна по навігатору (49.52409405222359, 30.54147720336914).

Гора Тотоха (с. Медвин, Київська область) перебувати недалеко від Богуслава, але їхати краще на машині або організованою екскурсією. подейкують, що Тотоха - це енергетичний центр України. Також за силою Тотоху порівнюють з Алтаем, Тибетом, Байкалом або Холодним Яром. На вершині гори тріпається вітром прапор - знак триєдності. Втім, символіка різних вірувань немає розчулює силу місця. Кажуть, що у людей, що побували на Тотоха опівночі відкривається дар передбачень, а також можна наповнитися неймовірною силою. З цікавого - це гарне місце для збору трав, а також тут є джерело з чистою водою.

Кам'яне село (с. Устинівка, Житомерская обл.) - це величезні валуни по формі як би натякають на застиглі будинки. Хоча питання спірні. Місце дуже цікаве і містичне. Серед каменів можна знайти так звані камені-слідовики - відмітини, що нагадують людську стопу. Найближчий населений пункт - село Рудня Замисловицька. Більший - в 30 км. м Олевськ. Найкраще їхати організованою екскурсією або на машині.

Житомирський каньйон Тетерів (с. Денещі, Тригір'я, Житомирська область) - один з найкрасивіших каньйонів.

Яблунева колонія Кролевець (с. Андріївка, м Кролевець, Сумська область) - вважається, що місце наповнене надзвичайними жіночими енергіями. З Києва добиратися дуже просто - є залізнична станція, так що можна влаштувати собі поїздку на день). В дорозі в одну сторону - близько трьох годин.

Місця сили Західної України

Озеро Синевир (м. Міжгір'я, Карпати) - вважається одним з найкрасивіших озер України (але купатися там не можна), дуже багато фореллю (але лов заборонений), фото цього озера друкують у всіх проспектах про Україну, але дістатися сюди нелегко. Доїжджаєте спочатку до м. Міжгір'я, там потрібно пересісти на автобус до Синевирської Поляни, після чого належить захоплююча подорож пішки до озера - 9 км, або ж можна доплатити водієві і він довезе до заповідника. Автобус ходить раз в день. Сюрприз-сюрприз! Зате Синевирська Поляна пропонує переночувати на своїх базах відпочинку, так що все не так сумно. До речі, раз вас сюди занесло - відвідайте центр реабілітації бурих ведмедів (ну, на випадок, якщо ви не забули, що такі в Карпатах водяться).

Шацькі озера (с. Світязь, Волинська обл.) - на Шацькі озера можна приїхати не тільки заради пляжів і риболовлі, а й щоб поповнити запас життєвих сил. Тим більше що в цьому досить туристичному місці для відпочинку є всі умови. Добиратися найкраще з Ковеля і Володимир-Волинського на автобусах і маршрутках. Зі Львова є прямий автобус до Шацька і замовити квиток можна на сайті. З Києва до Ковеля є поїзд - ціна від 94 грн.

Базальтові стовпи (с. Базальтове, Рівненська область) - красиве і величне місце. Є озеро з так званим "островом любові" в формі серця. Доїхати можна з Рівного на автобусі в Базальтове.

Камінь Велетень (с. Підкамінь, Львівська обл).

Стільське городище (с. Стільсько, Львівська область) - печерне поселення - дуже цікава локація в Західній Україні. Кажуть, що під верхньому городищем знаходиться ще і підземний лабіринт древніх хорватів. на маршруті зі Львова N 585 Львів-Дуброва можна доїхати сюди цілком комфортно.

Тустань - скельна фортеця у Львівській області - ще одне місце, з яким часто приписують магічне і сакральне значення. Дістатися в Тустань можна зі Львова пересісти в Східниці на маршрутку до Підгірців і вийти в селі Урич.

Буша (с. Буша, Вінницька область) - місцевість де зливаються річки Бушанка і Мурафа, недалеко від кордону з Молдовою. Основні визначні пам'ятки: музей Трипільської культури, Давньослов'янський храм, цілющі джерела, Гайдамацький яр, Древнє козацьке кладовище. У Бушу постійно організовують автобусні групові подорожі з сакральним і містичним сенсом, хоча місцевість і з точки зору історії трипільської культури являє собою великий інтерес. Доїхати до села Буша можна на автобусі, які проїжджає Ямпіль і Могилів-Подільський (селище якраз між ними). З Києва до Могилів-Подільського є проїзд.

Скельний монастир Лядова (с. Лядова, Вінницька область). Не тільки сам монастир цікавий для відвідувачів, але і навколишня природа і Дністер. Доїхати можна на автобусі з Вінниці, через Жмеринку.

Подільські Товтри (м.Кам'янець-Подільськ, Хмельницька область). У них, до речі, перебуває одна з найвідоміших українських печер - Атлантида - улюблене місце спеліологов-любителів. Тут же знаходитися гора Бохіт або Богит, а також знаменита Бакота є частиною Подільських Товтр. Одним із сакральних місць також вважається "гора Відлюдника".

Гора Богит (с. Городниця, Тернопільська область) в заповіднику Медобори. До створення слов'янського святилища (всього якихось 150 років тому) тут стояв ідол Святовита віком понад тисячу років. У 1948 році ідол Святовита (Світовид) переданий в історичний музей Кракова. До речі, на підході є цікавий камінь-долма. Наші предки вірили, що під ним душі померлих переходили в інші світи. З Тернополя ходять автобуси до Гусятина. Вийти потрібно в Городниці та йти близько двох годин пішки.

Бакота (птг. Стара Ушиця, Хмельницька область) - це місцевість Придністров'я, яка зачарує будь-якого природними красотами. Незважаючи на те, що сьогодні вона затоплена. Недалеко знаходитися скельний монастир. До речі біля Бакоти можна поставити намет. Доїхати на автобусі з Кам'янця-Подільського. Напрямок - Стара Ушиця, але їхати треба до села Грушки. Запитайте у водія, говорите, що хочете потрапити в Скельний монастир.

Печерний монастир в селі Монастирок (Бережанскійр-н, Тернопільська область) - печерний монастир, про який розповідають різні чудеса. Дівчата, які хочуть вийти заміж несуть квіти до Поклонский хреста біля входу в монастир. Також тут проводять вичитку (для тих кого це цікавить). Так що можна сказати, що це місце універсальне -під багато потреб - і диво побачити і заміж вийти і від внутрішніх демонів позбудеться. Погана новина - нормальної дороги сюди немає. На громадському транспорті - автобус з Тернополя в Більче-Золоте (до речі, поблизу печера Ветреба, яку також буде цікаво відвідати, раз ви вже тут), а далі є дорога на Монастирок. Йти в одну сторону близько 10 км, тобто дві три години по ґрунтовій дорозі серед полів. Зате красиво.

Джуринський водоспад (с. Нирків, м. Залещінкі, Тернопільська область) перебуває в п'яти хвилинах ходьби від місцевого Червоноградського замку (зруйнований, але вежі стоять і можна отримати відмінні фото). Тут є руїни водяного млина. Пам'ятки неподалік: Водоспад Дівочі сльози і печера відлюдника. Доїхати в Нирків можна на автобусі з Тернополя та Чорткова. Також в село Нирків є автобус з Чернівців.

Писаний камінь (с. Буковець, Івано-Франківська область) - місце язичницького культу в горах. До каменя доведеться йти пішки, але похід не складний. Початок - у Буковецького перевалу. У село Буковець. Є автобуси з Косова і Верховинній. До речі, в районі Косова знімали китайський фільм "Будинок літаючих кинжалів".

Скелі Довбуша (с. Бубніце, Івано-Франківська область) - відоме місце сили в Україні. Тут розташовувалося спочатку язичницьке капище, потім монастир, а потім і фортеця. Знаходиться поруч з селом Бубнище. Найкраще їхати, звичайно, на автомобілі або організованою групою, але можна і на громадському транспорті, але приготуйтеся до кількох пересадок. Велике місто поблизу - Стрий з нього можна доїхати до Болехова, де пересісти на автобус в Поляницю, а вже звідти в Бубнище.

Долина Каменів (с. Брестів, недалеко від Мукачева, закарпатська область) - кажуть, що найбільший камінь має лікувальні властивості. До речі - він завжди теплий. Так що якщо їдете в Мукачево на кілька днів, можете не тільки замки подивитися, але і насититися силою. Доїхати можна з Мукачева на автобусі і електричці.

Гора Ігрець. (с. Буківец, Карпати).

Невицький замок (м.Ужгород) також часто називають місцем сили. Перебувати біля селища Невицьке і можна доїхати на маршрутці.

Межибож (м. Межибож, Хмельницька область) вважають місцем сили, оскільки тут в давнину було капище. Також сюди їздять в Паломництво хасиди, оскільки якщо в Умані цадик Раббі Нахман упокоївся, то народився він саме в Межибожі.

Місця сили Центральної України

Холодний Яр (с. Мельники, Черкаська область) - величезна система ярів протяжністю 250 км. Деякі рослини родом ще з дольодовикового періоду. У Холодному Яру безліч річок і озер з дуже чистою водою. Головні "пам'ятки" місцевості, крім чарівної природи - Мотронинський монастир і Дуб Максима Залізняка, цілющі джерела "Дзюркало" і Св. Онуфрія. До речі, будьте обережні - в Холодному Яру "глючить" техніка і можна запросто втратити орієнтацію. Доїхати до села Мельники, такий собі "столиці" Холодного Яру можна на автобусі з Черкас або Чигирина.

Колодязі любові (с. Суботів, Черкаська область) - кажуть, що якщо дівчина вип'є з цих колодязів води, скоро вийде заміж. Тут колись був хутір Богдана Хмельницького. Якщо вже добралися сюди, відвідайте Історичний музей. Доїхати можна з Черкас і Чигирина. Можна поєднати з поїздкою в Чигирин.

Чернеча гора (або Тарасова) парк в Каневі, де знаходиться могила українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Художники і місцеві активісти називають її місцем сили. З власного досвіду можу сказати, що територія по іншу сторону Дніпра, яку називають "Тарасові обрії» не менш цікава. Особливо прекрасна на світанку, так що якщо подорожуєте на машині (а краще - з наметом) можете заглянути і туди.

Урочище Монастирище (село Інгульське, Кіровоградська область) - ще називають "Український Стоунхендж". Найкраще їхати на особистому автотранспорті. Від Кіровограда - 105 км. До речі, візьміть з собою їжі і все необхідне - в місцевих магазинах поживитися нічим. Дорога погана. На громадському транспорті доведеться їхати до Устинівки, а потім шукати попутку в Інгульське або Завтурове, а далі запитайте у місцевих.

Дендропарк Софіївка (Умань) також вважається місцем сили. Хоча там настільки красиво, що просто заради парку стоїть сюди приїхати. Особливо навесні, під час цвітіння. До речі, якщо ви пройдете по проходу під великим водоспадом і залишитеся сухими - загадане бажання збудеться. Доїхати до Умані можна з Києва на автобусі. В Умані похований Цадик Нахман, могилу якого повинен в житті відвідати кожен хасид.

Монастирський острів у Дніпропетровську (м. Дніпропетровськ) - містичне місце посеред великого міста і ... великої річки. Назву отримав від існуючого колись тут візантійського храму, але археологи не знайшли його слідів. Дослідник паранормальних явищ Віктор Воробйов говорив, що тут є дивні зони, підземні об'єкти і навіть входи в паралельні світи. Так що будете прогулюватися - обережніше там! З Києва і Одеси, в Дніпропетровськ є прямі поїзди.

Днепросвско-Орільський заповідник (Кіровське, Дніпропетровська область) - якщо вже добралися до Дніпропетровська, то варто відвідати і заповідник в Кіровському. Оскільки територія під охороною - замовляйте екскурсію еко-стежками. З Дніпра можна доїхати на 251 автобусі.

Острів Кодачек (або Порохової - трохи південніше Дніпропетровська) пов'язують з козаком-характерником Іваном Сірком і давньоруським князем Святославом Ігоровичем. Старожили кажуть, що острів шанували як представництво бога сонця на землі. На острові кілька сакральних місць:

  • скеля Сірко (на сході),
  • найвища точка - місце скіфських царів (куди вони приїжджали, щоб зачати дітей),
  • і поля батька ора, де вперше поселяли пшеницю.

Тут раніше було капище. А ще кажуть, що острів входить в систему святилищ бога Ра. Вважається, що саме тут починалося посвячення в запорожці. "Порохової" острів стали називати через військових складів на ньому. До 90-х років острів був закритий для відвідування.

Древній Кромлех (с. Микільське-на-Дніпрі, Дніпропетровська область). Саме поняття "кромлех" означає камені, викладені у формі вісімки або кола. Нікольський кромлех ще називають "Храм семи врат". Час "створення" називають різний - від X-XII тис. До н.е. до бронзової епохи, що означає 2 тис. років до нашої ери. Давно, якщо коротко :). Діаметр - 9 метрів. У центрі - камінь-слідовик. Дістатися можна на будь-якому автобусі із Запоріжжя до Дніпропетровська і вийти в селі Червонокяменне, а далі дійти пішки. Також кромлехи є на Хортиці, в Придністровському в місці, яке називається Попов Мис і між селом Томаківка і Світовий.

Острів Хортиця (м. Запоріжжя) знаходиться прямо в місті, хоча це фактично найбільший острів на Дніпрі. Тут є не тільки Запорізька Січ з її знаменитим Чорним Каменем, а й Кромлехи епохи енеоліту. Деякі стверджують, що під островом в підземеллях живуть якісь істоти. Тут є Зміїна печера, яку видно тільки з води. Подейкують, що в ній жив вогнедишний дракон. Сьогодні відновлені деякі язичницькі храми, особливо популярний той, що на висоті Брагарня. У південній частині є скіфські кургани і кілька кам'яних "баб".

Пристіни або озеро 27 ключів (с. Григорівка, Запорізька область) - якщо переплисти озеро і по черзі торкнутися до двох ікон, то бажане обов'язково збудеться.

Шолоховский водоспад (с. Струм, Дніпропетровська область) на річці Кам'янка - каскад водоспадів серед червоного граніту. Таке собі елітне природне джакузі. З Кривого Рогу ходять електрички в сторону Нікополя. Від зупинки Струм до водоспадів потрібно пройтися пішки - близько 3-х км.

Сланцеві скелі (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) знаходяться прямо в місті на березі річки Саксагань. Кажуть, що прогулянка тут гарно впливає на здоров'я, забирає біль, покращує загальне самопочуття.

Балка Північна Червона (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) - геологічний і ландшафтний заповідник місцевого значення. Можна доїхати міськими автобусами до зупинки "Володимирський".

Гранітно-степове Побужжя (с. Мигія або Мигія, Миколаївська область, недалеко від Первомайська) - відмінне місце для проведення активного відпочинку - можна сплавлятися на байдарках і плотах, а також прогулятися по мальовничому узбережжю. У Мігію є організовані групові поїздки від клубів активного відпочинку. Також сюди зручно їхати на власному авто (3,5 години). Громадський транспорт - автобус Київ - Первомайськ (ціна квитка - близько 200 грн), звідки в Мігію можна доїхати на таксі.

Трикрасткій ліс (с. Трикрати, Миколаївська область) знаходиться поруч з Арбузинським і Актовським каньйонами. Створено був на рівнині з нічого, подібно парку Софіївка в Умані. Сьогодні в це важко повірити. У Трикрати можна доїхати на автобусі з Вознесенська. З Києва в Вознесенськ є автобус, а також в місті є ж/д станція.

Арбузинський каньйон (с. Актово, Миколаївська обл.) - дуже красиві місця. Знаходиться недалеко від Актовський каньйон (с. Актово, Миколаївська обл.). Доїхати можна на автобусі з Вознесенська.

Мавринский майдан (с. Межиріччя, біля Павлограда, Дніпропетровська область). За однією з версій - це сакральне культове місце древніх. Для довідки, з санскриту слово "майдан" перекладається як місце, де збираються люди для отримання сили. Як ви розумієте, від поняття "місця сили" далеко не пішло. Скручене оливкове дерево біля Мавринський майдану - явний покажчик на місце сили. Доїхати просто з Дніпропетровська. Сідайте на маршрутку і десь через годину будете на місці. Зупинка Межиріч, від якої 2-3 кілометри пішки.

Місця сили Південної України

Асканія-Нова (Херсонська область) - доїхати можна з Херсона на автобусі до однойменної зупинки "Асканія Нова". Заповідник Асканія-Нова має власний зоопарк, також тут розташований відмінний дендропарк. Окремо можна замовити екскурсію з провідником по заповіднику (домовляйтеся заздалегідь) - даний еко-сафарі по-українськи. Якщо ви фотограф - беріть телезум.

Кам'яна могила (с. Мирне, Запорізька область в 16 км від Мелітополя) - кажуть, що це одне з найпотужніших енергетичних вузлів Землі та подібні місця є тільки в Непалі, Тибеті і Єгипті. Унікальна Кам'яна Могила тим, що вона древнє єгипетських пірамід і Стоунхенджа. Сюди колись приїжджав Далай Лама, а також фахівці з нацистського інституту «Аненербе» («Спадщина предків»), які вважали Кам'яну Могилу сакральним місцем для аріїв. Доїхати сюди можете і ви. Від автобусної зупинки до Кам'яної могили йти хвилин двадцять у село Мирне можна доїхати на автобусі Мелітополь - смт. Мирне з автостанції №2 у Центрального ринку. Автобуси ходять з 8:00 до 17:30. Графік руху транспорту уточнюйте на місці. Не плутайте пагорб з древніми письменами з заповідником "Кам'яні Могили" близько Маріуполя Донецької обл.

Терпіннівського джерела (с. Терпіння, Запорізька область) - природні цілющі джерела. Місце вважається святим. Маршрутки ходять з Мелітополя.

Курган-Куляб-Могила (с. Старобоградновка, Запорізька область) - найближча ж/д станція в Світлодолинському.

Кінбурнська коса (с. Покровське, Миколаївська область) - відмінне місце для відпочинку на Чорному морі. Дике місце, де в траві бігають фазани, а в морі плавають дельфіни. Звичайно, зовсім не обов'язково, що ви їх побачите. Зате гарантовано відчуєте море комарів. Кінбурнська коса підходить для тих, хто хоче трохи усамітнитися, втекти від великого міста. Спокійно практикувати, займатися йогою і творити. Розповідають, що тут бачили русалок, шабаші відьом, НЛО та інші чудеса. Подейкують, що на Кінбурської косі росте той самий пушкінський багатовікової дуб ... Правда це чи ні - дізнаєтеся самі. Головне - не купайтеся на краї коси - зустріч прісної і солоної води не найкраще місце для цього.

Олешківська пустеля (с. Раденськ, с. Козацьке, з Нова Маячка в Херсонській області) - найбільша пустеля в Європі. Її появі супроводжувало не що інше, як випас овець, а далі жаркий клімат дозволив пустки самовільно поширяться. Щоб зупинити збільшення пустелі, були висаджені десятки гектарів штучного лісу. Доїхати до Олешківських пісків можна на рейсових автобусах з Херсона та Нової Каховки, але врахуйте, що в самій пустелі населених пунктів немає. І візьміть з собою компас і запас води.

Термальне підземне джерело (Арабатська Стрілка - вул. Набережна, с. Щасливцеве в Херсонській області). Власне, термальних джерел тут кілька. Один з них облаштований, а той що подальшого вдосконалення - немає (але і народу там поменше буде). Важливий момент про Арабатську стрілку - стежте за своїми речами. З Генічевска на Арабатську Стрілку ходять автобуси, а також можна замовити таксі.

Бердянський гранітний масив (м. Бердянськ, Запорізька область) на річці Берда між селами Глодова, Новосолдатське і Калайтанівка, недалеко від Маріуполя і Бердянська.

Кам'яні могили (с. Назарівка та Новокрасновка, Донецької області), ще називають Бешташ. Місце вважалося культовим у древніх. Крім природних вулканічних статуй тут багато "кам'яних баб". Місцевість часто плутають з іншим місцем сили - Кам'яна могила біля селища Мирне.

Миколаївський Лабіринт (с. Миколаївка, Бердянськ). Тут не росте нічого, крім трави і тане сніг. Вважають, що це джерело земних сил. Знаходиться неподалік від сіл Новосолдатське і Миколаївка (Бердянський район), в Запорізькій області, на стрімкому скелястому березі річки Берда. Координати місця: широта 47.04184, довгота 36,92333.

Курган Солоха або Могила-Знаменська (Миколаївська область) - являє собою скіфський некрополь і іноді зараховують його до українських місцях сили.

Острів Зміїний (Чорне море) - сьогодні це військовий об'єкт, проте на гострій зміїний бувають екскурсії. Греки колись привезли сюди культ Ахілла і вважають, що він, невидимий, все ще живе на острові.

Місця сили Східної України

Мергелева гряда (с. Мала Мартинівка, с. Перевальськ, Луганська область).

Місця сили Криму

Вулкан Карадаг у Коктебелі (п. Коктебель).

Мис Меганом. Крим.

Мис Айя. Крим.

Згубні місця в Україні

Мис Меганом в Криму. У Стародавній Греції вважали мис Меганом нічим іншим, як входом в Пекло. Сучасні туристи чого тільки не розповідають, і про таємничі помаранчеві кола, і про пекельний корабель-привид, і про таємно підірвану ядерну бомбу ... Чому вірити - кожен вирішує сам, але перед тим, як розповідати - зробіть фото, а краще селфі на тлі всього, що вам здається загадковим.

Руїни ставки Гітлера під Вінницею, під час будівництва якої від голоду і холоду загинули 2000 чоловік, а ще 4000 "непотрібних" людей, зайнятих в будівництві були розстріляні. Місцеві жителі стверджують, що бачать їх примари.

Лиса гора в Києві вже згадувалася в статті Хороші і погані місця Києва. Позитивна і негативна енергетики тут під великим питанням, оскільки в стародавні часи тут був потужний язичницьке капище, але з іншого боку за часів татаро-монгольської навали в тутешніх печерах замурували ховаються там людей, а після знаходилася фортеця, де легко і просто вішали людей. Тому кожен може знайти на Лисій горі (не плутайте з Замкової, біля Андріївського узвозу) щось своє. Небезпека все ж являють собою здебільшого не місця, а люди.

Придніпровська височина в Кіровоградській області біля села Любомирка. Це прекрасне історичне для України місце приваблює любителів незвіданого, оскільки тут часто бачать примарні фігури і вогняні кулі.

Долина привидів у Криму (селище Новий Світ) відома також своїми ... привидами.

Долина Тіней і Смерті біля Севастополя в Криму - відгомони Кримської війни. Місце, де полягло велика кількість людей. Сьогодні відвідувачі скаржаться на гнітючу атмосферу, а також говорять, що по ночах тут навіть чути стогін вмираючих.

Алімова балка в Криму також може "похвалитися", що нібито дух розбійника, що мешкає в місцевій печері, забирає собі десятки людських життів. Вірніше, люди просто безслідно зникали. В результаті печеру запломбували. Самі знаєте, від чого подалі.

Житомирське Кам'яне Село за легендою було звичайним, але одного разу подорожній попросив у місцевих жителів хліба, але його прогнали. Невдача в тому, що подорожнім з розповідей був сам Бог. Результат можна спостерігати і сьогодні. Хоча .. таку легенду можна придумати для будь-якого каменю :).

Аномальні зони

Громовище біля Коростеня. У селі Купище є невелика галявина, яка "притягує" до себе блискавки. Місцеві жителі стверджують, що іноді вночі з галявини в небо світить промінь, немов величезний прожектор, а археологи розкопали руїни стародавнього поховання. Доїхати можна на автобусі Коростень-Купище (відправлення о 12-00 з місцевого автовокзалу).

У чорному-Чорному Лісі, є чорне-Чорне озеро, а точніше Берестуватое. А точніше в Кіровоградській області. Про Чорне озеро в Чорному лісі цікаві 2 речі:

  1. по-перше, вченим так і не вдалося виміряти його глибину. Нібито трос з гирею для виміру опустився на 530 метрів, дна не дістав, а потім його щось вирвало (мабуть, водяний).
  2. по-друге, на озері є "плаваючі острови" з деревами та іншої рослинністю ... але вони постійно змінюють своє місце розташування.

Доїхати електричкою до станції Знам'янка, а потім слід знайти провідника, оскільки без нього легко заблукати. Оточене озеро болотом, тому ... пильнуйте.

Брама в інший світ в Макарівському районі має два аспекти: недалеко від сіл Черногородка і Яблунівка є місце, де постійно бачать НЛО, а також тут є "містичний ліс", де дуже легко заблукати. На місцевих мисливців або грибників немов нападає блуд, вони бачать тварин або дерева, яких раніше тут не було, а коли залишають аномальну зону, виявляються за багато кілометрів від місця, де за їхніми розрахунками повинні були опинитися. З одного боку, пити треба менше, з іншого ... а раптом таки аномальна зона?!?

Харківська аномальна зона. Аномальна зона в Золочівському районі поблизу Довжик, що недалеко від Харкова, де неодноразово спостерігалися прольоти НЛО, а у місцевих жителів зона здавна зветься "нечистим місцем".

Гора Жевахова, Одеська область - місце, де кожен буде шукати своє - "підєднання" до вищих сил або НЛО ... Відповідь на питання "Чи знайде?" залишається відкритим, але це далеко не єдина гідна причина поїхати в Одесу, так що рушайте. З центру Одеси до гори можна доїхати на 20-му трамваї. Графік прильоту НЛО не публікують. Навіть в Одесі. Місцеві жителі, точніше ті з них, хто не вважають уфологів втекли клієнтами певних організацій, вважають, що гора - якийсь "маяк" для НЛО. Мабуть, морську тематику, навіть по відношенню до "космічної", диктує місце проживання.

Соледатское озеро в Донецькій області має дві аномалії: температура води, яка на відміну від всіх інших озер, при зануренні підвищується, а друга "дивина" - непрохідне для аквалангістів починаючи з 4-5 метрів. Справа в тому, що озеро - це затоплена соляна шахта і концентрація солі ближче до дна підвищується. До речі, це логічно пояснює і підвищення температури, оскільки сіль нагрівається швидше води ... Але то нічого.

Містика Тараканівського форту. У народі Тараканівський форт називають не інакше, як "Місто Привидів". Туристи, шукачі і місцеві жителі постійно бачать тут привидів. Кажуть, що вони з'являються після семи годин вечора (19:00).

Також вважається, що тут була таємна лабораторія фашистської організації Аненербе, яка займалася вивченням окультизму і звірячими дослідженнями над людьми.

Тараканівський Форт біля Дубно

Аномальних зон в Україні і так замало буде! Залишимо думку недоказанною.

Чорнобильска Зона Відчуження також вважається аномальним місцем. Але слід зазначити, що високий радіаційний фон тут вже давно не усюди. В останні роки стало дуже популярним навіть возити в Чорнобиль екскурсії.

Езотерична карта України

Езотерична карта України - це список місць сили, згубних і аномальних зон в Україні, а також храмів, монастирів і церков. Постійно поповнюється новими локаціями.

Крім природних красот і місць, які мають особливості, езотерична карта України з часом буде містити також різні інфрастуктурні об'єкти: вегетерианскі кафе і ресторани, центри для заняття йогою, цигун, тайчі, рітріт-центри та багато іншого.

Навіщо відвідувати місця сили

Відвідування місць сили, які часто були окультними в давнину і залишилися сильними сьогодні - цікаве заняття.

  • По-перше, є можливість і інтерес подорожувати.
  • По-друге, опосередковано дізнатися про віру, а то й особистих предків, то древніх людей.
  • Ну і по-третє, дає можливість спробувати різні енергетичні практики.

Звичайно, ставлення до таких місць може бути різний - скептичне або навпаки натхненне, але сказати чи дійсно все так, як вам підносять (або "продають"), ви зможете тільки на власному досвіді.

Особисто я енергетичних потоків не відчуваю, тому важко сказати, чи є якась гора, озеро або камінь "місцем сили". Хоча це нічого не означає, адже багато інших вважають ці місця якщо не святими, то особливими. Як правило ці локації дуже цікаві самі по собі - красою природи, незвичністю споруд або природних феноменів, так що подорожувати по так званим "місцях сили" в будь-якому випадку варто.

І не питайте: "Рабе, а допоможе?" Відповідаю заздалегідь: Не зашкодить! ;)

Подорожуйте Україною - і буде вам щастя!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!