Трипілля

Трипілля для тих, кого цікавить трипільська культура, а також одноденні поїздки з Києва. Подорож в Трипілля можна поєднати з подорожжю до Ржищева і навіть у Канів, в залежності від інтересів. Або ж відвідати кілька так званих "Місць сили", таких як Дівич-гора, і далі по правому березі Дніпра: гора Косуха у Витачеві, озеро Стайки, півострів Трахтемирів, озеро Бучак. Але це в тому випадку, якщо місця сили в Києві вже освоєні.

Трипілля - одне з місць Київської області, в яке приємно вирватися на вихідний. Якщо Вас цікавлять подорожі по Україні, поїздка сюди під грифом "обов'язково"!

Як дістатися до Трипілля

Село Трипілля або "колиска Європейської цивілізації" знаходится в безпосередній близькості до міста Українка. Це 40 км. від Києва.

Доїхати в Трипілля можна трьома основними способами:

 • на власному транспорті,
 • на приміському електропоїзді ( "електричці"),
 • на автобусі за основними напрямами Київ - Ржищів або Київ - Канів через Ржищів.

Електричка в Трипілля

Найдешевший спосіб дістатися в Трипілля - електричка з Києва. Вартість квитка - 9 грн. (Перша половина 2016 року). Електропоїзд відправляється з залызничного вокзалу Київ-Пасажирський (3-4 платформи). Що це означає? Квитки на поїзд ви можете купити:

 • як в будівлі Київ-Пасажирський, що по суті один і той же будинок з виходом з метро,
 • також в касах у платформ за ним, що хороше рішення, тому що черги там часто менше.

Але відправлення електричок у Трипілля здійснюється з 3 або 4 платформи і знаходяться вони за Торговим центром "Полісся", на іншій стороні площі. Там також є каси і можна купити квитки.

Графік відправлення електропоїздів через Трипілля з Києва наступний:

 • 7:22 - 8:32 Київ Пасс. - Трипілля-Дністровське, щодня
 • 8:31 - 9:43 Київ Пасс. - Трипілля-Дністровське, щодня
 • 17:55 - 19:01 Київ Пасс. - Трипілля-Дністровське, щодня

Назад до Києва зручний електропоїзд відправляється зі станції Трипілля-Дністровське о 17:43. Час в дорозі - година і десять хвилин в середньому, відповідно до графіка.

Слід зазначити, що подорож на електричці - дуже дешевий спосіб дістатися на місце, але його не можна назвати приємним:

 1. Як і у всіх українських електричках в вагоні чути неприємний запах. Люди їздять дуже різні, тому навіть звичайний городянин, незнайомий зі специфікою електричок, може набратися не найприємніших вражень;
 2. Станція Трипілля-Дністровське знаходиться далеко від пам'яток, причому економним туристам доведеться пройти повз гідростанції, теплостанції і частину шляху, можливо, буде розумно подолати поруч із залізничними коліями. Зона не дуже туристична і для людей, що терпимы до суворих реалій української промзони.

В іншому випадку краще заплатити трохи більше і їхати на автобусі.

Автобус у Трипілля

В якості альтернативи електропоїздів, є маршрутки Київ - Ржищів, які вдень курсують з інтервалом 30 хвилин. З Києва до Трипілля на автобусі їхати близько 40 хвилин на автобусі:

 • автобус Київ (АС Видубичі) - Ржищів (автостанція): 7:10, 7:30, 8:30, 8:50, 10:00, 11:05 12:00, 12:30, 13.00, 13: 40, 14:00, 15:00, 15:50, 16.40 17:10, 17:30, 17:50, 18:30, 19:30.
 • автобус з Ржищева до Києва (автостанція і метро Видубичі): 5:10, 5:30, 6.00, 6:10, 6.15, 6:50, 7:10, 7:20, 8:50, 9: 50, 10.30, 11:00, 12:50, 13:30, 13:50, 15:20 15:45, 16:00, 17:30.

Також з Києва через Трипілля їдуть ті автобуси до Канева, маршрут яких пролягає через Ржищів.

Якщо ви вирішили продовжити подорож з Трипілля, то автобус до Ржищева обійдеться в 15 грн., а автобус до Канева - близько 50 грн.

Квиток ж на прямий автобус Київ-Канів вартує десь 87,19 грн. У водія, як правило, можна купити трохи дешевше.

Або як ми, доїхати з пересадками:

 • електричка Київ - Трипілля - 9 грн;
 • маршрутка Трипілля - Ржищів - 15 грн;
 • автобус Ржищів - Канів - 30 грн.

Разом найдешевший шлях до Канева з пересадками - 54 грн. За часом виходить майже стільки ж - близько двох-трьох годин, якщо пощастить з розкладом. Хто знає дешевше - просвітіть народ в коментарях або соцмережах.

Через Трипілля проходить також звичайний поїзд Київ - Кривий Ріг. Вартість квитків в плацкартний вагон - 97 грн.

Якщо з села Трипілля потрібно доїхати до Ржищева, де, до речі, теж є музей, присвячений трипільській культурі, можна сісти на маршрутку з Білої Церкви.

Пам'ятки Трипілля

Археологічний музей в селі Трипілля знаходиться поруч зі школою.

У музеї всього три виставкові зали:

 • до нашої ери (кам'яний та бронзовий століття, міні макети житла первісних людей);
 • наша ера (в основному Київська Русь, а також експозиція українського побуту);
 • трипілля (оригінали знахідок трипільської культури, історія розкопок).
Археологічний музей в Трипілля

Слід зазначити, що в Трипіллі також є приватний музей Аратта, але він закритий вже кілька років. Проте на його території є відтворений будинок трипільців і дуже красива територія.

Відоме місце сили Дівич-гора (яку google maps чомусь розмістив за Каневом), хоча насправді вона якраз у Трипіллі. Сюди приходять жінки при надії або ті, які тільки хочуть дітей. Вважається, що місце має благу енергетику для цього.

Також в Трипіллі є своя дуже мальовнича набережна, де можна відвідати кафе, половити рибу або орендувати човен.

Колоритний але закритий приватний музей Аратта.

Приватний музей Аратта
Приватний музей Аратта

Археологічний музей у Трипіллі - тут вже реальна експозиція, але враховуйте, що в понеділок і вівторок в музеї - вихідні дні.

Археологічний музей у Трипілля
Археологічний музей у Трипілля

Туман на ранковому Дніпрі в Трипіллі порадує любителя фотографувати. А саме такий вид відкривається, якщо сісти саме на першу електричку з Києва.

с. Трипілля
с. Трипілля
с. Трипілля
с. Трипілля
с. Трипілля
с. Трипілля

Дівич-гора у Трипіллі з боку Дніпра практично оточена промзоною, тому хороших фотографій в мережі небагато. По суті, найпотужніше місце сили України окупували гідростанція, теплостанція, намив піску і навіть... СТО. Тому фотографи зазвичай намагаються захопити тільки піщані намивання. Я ж покажу, як воно є насправді.

Дівич-гора в Трипілля
Дівич-гора в Трипілля
Дівич-гора в Трипілля

Якщо ми торкнулися теми промислової зони, то виглядає все приблизно так:

с. Трипілля, промзона
с. Трипілля, промзона
с. Трипілля, промзона
с. Трипілля, промзона

І так, в Трипіллї купатися, ловити рибу і мити машину заборонено.

с. Трипілля

Ось реальний фото-огляд в Трипілля :). Якщо вас не бентежить справжня, а не "прилизана" українська дійсність, то в Трипілля можна провести чудовий день.

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!