Біла Церква та парк Олександрія

Біла Церква - це місто. Так, місто. І навіть церква там є. Біла. Але знаменита Біла Церква не храмом і навіть не заводом.

Біла Церква знаменита дендропарком "Олександрія"! Це прекрасне місце для того, щоб відпочити на природі з дітьми, провести пікнік або просто з'їздити в нову місцину!

Добиратися до Білої Церкви набагато ближче, ніж в більш знамениту "Софіївку" в Умані. На власному автомобілі у вас це займе близько години, на маршрутці їхати 1:15, а також є варіант з електричкою - від 1:44. Відмінний спосіб для киян, які вирішили почати подорожувати Україною!

Кращий час для відвідин Білої Церкви і Олександрії - травневі свята. Бузок в цвіту! А трохи раніше можна приїхати на цвітіння тюльпанів.

Парк Олександрія змінився. Раніше він більше нагадував просто ліс, а сьогодні це просто ідеальне місце для втечі з Києва на природу. Доглянуті газони, пофарбовані будиночки і відновлені статуї - все радує око. Всього цього не було ще кілька років тому, але сьогодні це дуже миле місце.

Для любителів активного відпочинку можна взяти в оренду велосипед і покататися. Багато людей влаштовують собі в парку місце для спортивних тренувань, а також є можливість порибалити (навіть величезних японських коропів), качок і лебедів. Найменшим (та й дорослим) буде цікаво відвідати міні-зоопарк і погодувати «печенькою» маленького мула і його маму!

Вхід в Парк коштує 15 грн. Причому входів насправді два. Центральний, але є ще й невелика хвіртка з боку міської набережної.

Набережна Білої церкви заслуговує на особливу увагу. Затишне місце для спорту і відпочинку (ми навіть прибережну школу Ушу примітили (!!!). Прогуляйтеся обов'язково (і намагайтеся не заздрити). Нам дуже сподобалися прибережна зона відпочинку в Білій Церкві. Вона чимось нагадала парк в Валенсії.

Кафе на території парку немає, але їх багато з боку міської набережної. Біля музею є кілька лотків з морозивом, а також можна замовити млинці з солодкою начинкою. Раджу морозиво купувати подалі (значно дешевше), а млинці можна і з першого намету з боку центрального входу. Сувеніри можна купити у колонади, а іноді - послухати класичну музику в живому виконанні.

Головний лайфхак - сфотографувати карту парку, щоб не пропустити:

  • ні японський міст,
  • ні колонаду,
  • ні Ротонду,
  • ні численні фонтани.

Крамничок в парку вистачає, але каремат буде не зайвим, якщо захочете просто полежати на березі одного з численних озер або річки.

Якщо Вам набридли міські джунглі, хочеться на природу, а особливих часових і фінансових можливостей немає - їдьте в Білу Церкву. Впевнена, що влітку там навіть скупатися можна.

Доїхати до Білої Церкви з Києва

Доїхати з Києва своїм ходом до Білої Церкви можна на маршрутці або на приміському поїзді (електричці).

Ціна автобуса (маршрутки) Київ - Біла Церква - від 30 грн, якщо платити водієві, наприклад, з привокзальної площі, хоча місце відправлення - автостанція. З Білої Церкви маршрутка їздить з 5: 00-19: 00 (це від з/д вокзалу на Київ). Кінцева в Києві - на Либідській!

Вартість з/д квитка на електричку Київ - Біла Церква (це Миронівський напрямок) - 12 грн. Ранковий рейс - трохи більше двох годин в дорозі. Проїжджає через Караваєві Дачі, де є коротка зупинка, як і на Володимир-Волинському. Маршрут потрібно дивитися для кожного поїзда окремо.

Коли ви тільки прибули на вокзал, радимо йти прямо перпендикулярно головному виходу до річки. По дорозі вам напевно зустрітися знак Like Bila Tserkva, так що і фоточку спозаранку в instagram залити встигнете. Потім, дійшовши до річки, повертайте вправо і через півгодини прогулянки по всій набережній доберетеся до самого парку (другого входу).

Якщо ви не пошановувач піших прогулянок, то до центрального входу "Олеександріі" ходить маршрутка №13. "Місцеві" нам по приїзду підказали дорогу саме по маршруту її слідування і ми весь шлях пройшли пішки. Нічого примітного і гідного уваги: звичайний приватний сектор, і навіть шматок траси. Краще йдіть по набережній.

Також потрібно враховувати особливості українських електричок, адже це найдешевший обласний транспорт і там їздять місцеві жителі довколишніх сіл, найменш забезпечені.

Біла Церква також є транспортним вузлом. Через неї проходять автобуси міжнародного значення, такі як автобус Херсон-Варшава, на який можна купити квиток на нашому сайті. Втім, до Києва їхати лише годину і дістатися можна дуже дешево, а деякі перевізники пропонують рейси автобусів Київ-Варшава від 15 євро, так що поїздку на автобусі в Польщу можна максимально здешевити!


Біла Церква та парк Олександрія
Біла Церква та парк Олександрія
Біла Церква та парк Олександрія
Біла Церква та парк Олександрія
Біла Церква та парк Олександрія

Фото запах бузку в Олександрії не передає!

Біла Церква та парк Олександрія
Біла Церква та парк Олександрія

Мі-мі-мі!

Біла Церква та парк Олександрія

Будьте з бузком in-style!

Біла Церква та парк Олександрія

Ось лише маленький шматочок вкрай гідної білоцерківської набережної!

Біла Церква та парк Олександрія

Білій Церкві ставимо впевнений LIKE!

Біла Церква та парк Олександрія

Рекомендуємо!

Також, якщо ви розглядаєте варіанти поїздки вихідного дня з Києва, то можна вибратися в Трипілля або Канів!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!