Чорнобильска Зона Відчуження

Любі мандрівники! Наш сайт не був би повним без такої незвичайної і потенційно небезпечної екскурсії, як тур до Чорнобилю. Приймати рішення про участь у ній кожен має особисто. І нести відповідальність за наслідки. Проте якщо ви всеж вирішити відправитися у цю мандрівку, то організована группа та легальний вхід - найкраще рішення. Усі матеріали від організаторів турів до Чорнобилю. Shalena Olena, власник сайту Free Travel.

Ви впевнені, що хочете читати цю статтю? Обережно! Після прочитання можна негайно почати збирати валізи в ЧЗВ :-)

Якщо так, то йдемо далі...

Перш за все, хотілося б задати вам одне питання: як ви ставитеся до звичайних стандартним екскурсіях? Особисто мені здається, що стандартні екскурсії, в основу яких покладені огляди музеїв і пам'ятників з часом втрачають свою актуальність, і в голові у більшості туристів народжується думка вирватися з буденності, відключитися від справ і турбот, проникнути в абсолютно інший простір, інший світ, де тихо, без людей, де відкрита можливість повернутися назад у часі, відчути емоції, усвідомити несвідоме.

І таке унікальне місце є - це Чорнобильська зона відчуження, наповнена легендами та історіями, болем людей з одного боку і квітучим життям природи з іншого. Якщо ви шукаєте куди поїхати влітку або що відвідати в Україні? Тоді ви його знайшли! Це місце, звідки люди повертаються зовсім іншими...Що цікавого у Чорнобильській зоні відчуження?

У 1986 році вибух реактора на атомній електростанції привів до однієї з найбільш руйнівних ядерних катастроф, які коли-небудь бачили в світі. Сотні військовослужбовців захворіли, і багато хто вмирав від раку і променевої хвороби в роки після аварії. НЕ знаючи, наскільки далеко зайшло радіоактивне забруднення, влада отгородила 18,6-мильний діаметр навколо зони реактора в якості Забороненої зони.

У той час як в деяких дослідженнях було виявлено, що місцева дика природа в зоні страждає від несприятливих наслідків, інші виявили, що зона лиха перетворилася на природний заповідник.

Через 32 роки після ядерної катастрофи, заборонена зона Чорнобиля є домом для багатьох унікальних тварин і рослин. 26 квітня 2016 року Україна створила Чорнобильський екологічний заповідник, щоб захистити один з найунікальніших біологічних світів, процвітаючих на землі ядерної катастрофи.

На сьогоднішній день ЧЗО є унікальним місце, яке «застигло в часі».

Журнал «Forbes» назвав Чорнобиль найекстремальнішим і оригінальним місцем у світі.

У Чорнобильській зоні мало що відомо, велика частина й донині досліджується за розсекреченими картками колишнього СРСР.

Ми знаємо що було до катастрофи і в перші її місяці. А наступні 10, 20, 30 років?

 • Тут можна побачити світ, яким він був би без людей.
 • Пройтися по покинутим вулицях колишніх міст СРСР. І відчутно всю біль і жах тих людей, хто був змушений покинути свій рідний дім.
 • Побачити на власні очі, колись великі і секретні, об'єкти.
 • Поговорити з людьми, які незабаром після аварії все ж повернулися до себе додому в зону, і живуть там донині. (А ви знали про це?)
 • Переконатися в тому, що НЕ настільки згубним для природи є радіація, як людина.

Що таке легальне і НЕ легальне відвідування ЧЗВ?

Головне і беззастережне правило Зони відчуження: ЧЗО - Це не місце для розваг! 30-кілометрова зона - це добре охоронена закрита зона підвищеної небезпеки. Незважаючи на те, що після аварії минуло вже чимало часу - в Чорнобильській зоні є безліч місць, які можуть бути небезпечні, якщо поруч немає досвідченого, сертифікованого, спеціально навченого провідника, який знає усі куточки і таємниці цього популярного в усьому світі місця.

Легальне відвідування ЧЗВ без оформлення необхідних дозвільних документів НЕ є можливим. Не можна просто приїхати на КПП Дитятки і домовитися, щоб Вас пропустили покататися по зоні.

Сталкери. Хто вони? Їх цілі і місія. Чому Нелегальні відвідування ЧЗВ заборонені законом і небезпечні? Нелегальних мандрівників, що борознять простори ЧЗО сьогодні прийнято називати сталкерами. Ще ви можете зустріти такі назви як «самохід», «ядерні туристи», «атомні романтики", "не офіціали», «нелегали» ... Як правило, ці люди не мають в своїх намірах принести яку-небудь шкоду. Їх походи - це більше самоствердження, яке може бути небезпечно для їх же здоров'я.

Ми не рекомендуємо вам сталкерського нелегального відвідування ЧЗВ.

Як гадаєте, чому?

Ми визначили для Вас 5 основних причин:

 1. Це порушення законодавста України. Сталкерів постійно ловлять патрулі.
 2. Напади диких тварин: вовки, кабани, змії.
 3. Аварійні будинки, що можуть завалитися.
 4. Криміналітет, що може тут переховуватися.
 5. Добра фізична форма, яку легко втратити в лісі, чи згодом - від радіації.

Після всього, перерахованого (а це далеко не все) комусь ще хочеться нелегально проникнути в Чорнобильську Зону відчуження? Відмовте його негайно!

Кілька способів відвідати ЧЗВ БЕЗКОШТОВНО. Як зробити БЕЗКОШТОВНЕ відвідування Зони легальним? Інформація по відвідування ЧЗВ хоч і не була ніколи надсекретною, але все ж, в певних колах, не прийнято відкрито ділитися внутрішніми напрацюваннями.

Так хто ж і за яких умов може відвідати Зону відчуження БЕЗКОШТОВНО або з мінімальними витратами:

Привілейовані особи

Так, такі теж є. Є чимало кількість осіб, які можуть собі дозволити безкоштовне відвідування ЧЗВ. До таких осіб належать Президент України, депутати Верховної Ради України, представники Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади, офіційні делегація, якщо таке відвідування необхідно для виконання їх посадових обов'язків. Також безкоштовно ЧЗО, звичайно ж, Маючи спеціальний пропуск, відвідують працівники Державного агентства України з управління зоною відчуження, працівники держпідприємств, які перебувають на території ЧЗВ, працівники МВС України та інших спецслужб, що забезпечують підтримання порядку в ЧЗВ.

Якщо ви перебуваючи в списку привілейованих осіб - як то кажуть - «ласкаво просимо» - вам потрібно звернутися безпосередньо до Державного агентства України з управління зоною відчуження, підкріпивши необхідність відвідування Офіційним листом на бланку згаданих організацій за підписом вищого начальства з обов'язковим зазначенням дати відвідування. Отримавши такий лист, співробітники Державного агентства України з управління зоною відчуження підготують для Вас спецпропуски на безоплатній основі і виділять вам в супровід фахівця, найбільш компетентного в рішенні вашого питання. ! Важливо! До відвідування вам будуть відкриті тільки те локації, які необхідні для вирішення вашого питання. Ви НЕ зможете повністю зануриться в атмосферу Чорнобильської зони відчуження.

Представники ЗМІ

Журналістам, час від часу, Державне агентство України з управління зоною відчуження організовує прес-тури, приурочені до певних знакових дат або події (річниці аварії на ЧАЕС, надзвичайні ситуації, відкриття об'єктів і т.д.). Це як правило масові прес-тури. Тут як і в першому пункті, локації також обмежені теми подіями, на які формуються збірні групи журналістів. Варто також відзначити, що подібне відвідування можливо за попередньою акредитацією того чи іншого ЗМІ. Журналісти формуються в досить великі групи, їм виділяється кілька супроводжуючих і вони одночасно завозяться на об'єкт.

Учасники офіційних делегацій, ліквідатори та їхні родини, родичі пішли з життя жителів ЧЗО на річницю аварії або в дні пам'яті за попереднім погодженням з адміністрацією ЧЗО.

! Важливо! Сьогодні в інтернеті часто зустрічається інформація, що на 26 квітня, 9 травня і дні пам'яті в ЧЗВ можна безперешкодно заїхати на територію ЧЗО кому завгодно, видаючи себе за родича ліквідатора або колишнього жителя. - Це не правда. Не вір! І передайте іншим. Таке вже давно не проходить. А якщо і вдасться вам все-таки якимось чином заїхати в зоні відчуження, то будьте готові, що всі об'єкти крім станції і кладовищ будуть закриті до відвідування. Навіть ми часто скасовуємо поїздки з 25 по 27 квітня. Тому що Вам не вдасться зануритися в атмосферу ЧЗО в ці дні.

Представник туроператора

Пропозиція від Go2Chernobyl.com. Тури з Києва (від 1 до 5 днів)

Для вашого комфорту, безпеки і надійності існує спеціалізований перевірений часом і тисячі клієнтів організатор офіційних відвідувань. Команда Go2Chernobyl.com має колосальний досвід в проведенні таких екскурсій. Клієнти отримують:

 • унікальну програму по відвідування ЧЗВ з можливістю подальшого коригування;
 • офіційну дозвільну документацію для відвідування ЧЗВ в найкоротші терміни;
 • сертифікованих гідів, які знають кожен куточок ЧЗО;
 • спеціалізований комфортабельний транспорт, в якому ви будете завжди в безпеці;
 • збереження ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ складової, поряд з повною безпекою;

Безпека, екстремальність, комфорт - головні три складові нашої діяльності, які забезпечують нам постійних клієнтів і масові рекомендації наших клієнтів по всьому світу.

Ви здатні зібрати групу людей? - Можете розраховувати на те, що ми готові вам запропонувати вигідні умови з наших програм лояльності. Кожен п'ятий у вашій підгрупі може поїхати абсолютно БЕЗКОШТОВНО.

Фотограф або ліквідатор

Спеціальна пропозиція від Go2Chernobyl.com. У кожній поїздці ми виділяємо 1 БЕЗКОШТОВНЕ місце для фотографа і / або ліквідатора.

Ви професійно займаєтеся фотографією, маєте хорошу фотокамеру? Ми готові НАДАТИ вам місце в групі в обмін на певні НЕ складні завдання.

Ви дійсно брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС? Низький Вам уклін. Ви - герой! Беріть з собою фотоальбоми і спогади! Для Вас є БЕЗКОШТОВНЕ місце в нашій групі в обмін на цікаву розповідь беруть участь в групі туристів.

Для того, щоб взяти участь в поїздці по спеціально пропозицією - Зв'яжіться з нашими менеджерами прямо зараз!

Контакты Go2Chernobyl:

Тур в Чорнобиль


Що ви побачите в турі:

День 1

 1. Прибуття на контрольно-пропускний пунктт «Дитятки» і оформлення реєстрації.
 2. Прогулянка по місту Чорнобиль, включаючи стелу міста, Меморіальний парк, поки та місцевий магазин, щоб запастися будь-якими продуктами, які вам можуть знадобитися.
 3. Відвідування Чорнобильської електростанції з безпечної відстані для фотографування, а також недавно відкриту зону перегляду, щоб побачити знову встановлений саркофаг «АРКА»
 4. Прогулянка в покинуте місто Прип'ять.
 5. Тут є що подивитися, але основні моменти включають в себе стелу міста, червоний ліс, міст смерті, лікарню, старий річковий порт, початкову школу, моторошний «Кінопрометей», палац культури, радянський продуктовий магазин, спортивний центр, відомий парк атракціонів (з колесом огляду) і футбольний стадіон, який перетворився в ліс.
 6. Огляд пам'ятки в Прип'яті з відвідування поліцейської дільниці, заповненого ізлучаемими радіація поліцейськими машинами, старої станції пожежних, які першими брали участь в ліквідації наслідків в день аварії (більшість з них не повернулися).
 7. ЗГРЛС «ДУГА-1»
 8. Ночівля в затишному готелі в Чорнобилі з WiFi! (Якщо ви поїдете на два дні)

День 2

 1. Повернення для більш глибокого огляду міста Прип'ять, включаючи початкову школу, дайвінг-басейн, багатоквартирний будинку, дитячий сад з газовим масками, радянську лабораторію і середню школу.
 2. Дослідження колись секретного військового радару «Дуга» ( «Чорнобиль-2»), які планували Виявивши входять ракети.
 3. Прогуляйтеся по покинутому військовому кораблю «Россоха» і знайдіть занедбані танки, вантажівки, вертольоти, автобуси, пожежні машини і машини швидкої допомоги.
 4. Подивіться на занедбану рибну ферму, де після катастрофи радянські вчені продовжував використовувати її для радіаційних експериментів.
 5. Відвідайте незавершену градірню, яка була утилізована після Чорнобильської ядерної катастрофи.
 6. Повернення до Києва.

Замов тур до Чорнобиля вже сьогодні!

Правила безпеки для Чорнобиля - не ризикуйте!

Доза радіації, отримана в дводенному турі по Чорнобилю, менше ніж трансатлантичний переліт (і, можливо, він менш небезпечний, ніж забруднення в великих містах), тимпаче як і раніше дуже важливо дотримуватися всіх інструкцій з техніки безпеки.

Випромінювання НЕ є єдиною небезпекою, з якою можна зіткнутися в зоні.

 • Споживання наркотиків і алкоголю заборонено під час поїздки (для здорового глузду).
 • Не беріть ніяких об'єктів із зони і НЕ залишайте ніяких ознак того, що ви були там. Зберігайте себе в безпеці і допомагайте зберегти це унікальне місце для майбутніх поколінь.
 • Не відхилятися від шляху (або вашого гіда). Кожен маршрут призначений для мінімізації радіаційного опромінення і забезпечення вашої безпеки серед зруйнованих будівель.
 • Будинки можуть завалитися тут в будь-який момент. Заходить в них можна, якщо ваш гід дав явне дозвіл.
 • Дотримуйтесь директивам вашого гіда без питань. Ніяких винятків або затримок.
 • У турі потрібно носить одяг, який покриває велику частину тіла. Шорти, спідниці, сандалі / шльопанці або майки заборонені.
 • Не їжте і НЕ пийте на відкритому повітрі в зоні відчуження.
 • Ніколи не кладіть свої речі на землю і НЕ сідайте на неї. Якщо який-небудь з ваших об'єктів забруднений і бути не може бути очищений, їх слід залишити на контрольно-пропускних пунктах.

Перш за все, НЕ вирішуйте спробувати відвідати зону відчуження самостійно або «зробити свій власний тур» незаконно. Кілька людей намагалися за останні роки, вони думали що це швидше за безпечна пригода, але багато областей ще належить очистити і йдучи туди незаконно ви будете піддавати себе великому рівню радіації, потенційно небезпечних ситуацій, пов'язаними з аварійними будинками і дикими тваринами - і звичайно, це порушення закону, який тут дуже сильно контролюється.

Повторюю - не намагайтеся відвідувати Чорнобиль самостійно, ні за яких обставин (незалежно від того, що хтось вам каже).

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!