Трахтемирів

Трахтемирів - це півострів на Дніпрі прямо навпроти Переяслав-Хмельницького між Трипіллям і Каневом. Колись був козацькою столицею (часи Мазепи), а в останні роки - закритою територією (мисливськими угіддями), які охоронялися автоматниками.

Трахтемирів серед українських езотериків вважається місцем сили. Деякі навіть порівнюють Трахтемирів з горою Кайлаш (або Кайлас) в Тибеті - культовим місцем для декількох релігій. Сюди, на Трахтемирів, часто приїжджають проводити різні енергетичні і медитаційні практики. Природно на Трахтемирів також приїжджають для практик любителі всього, що пов'язано з козаками, Спасом та іншими слов’янськими звичаями.

Пересічна ж людина на Трахтемирові має можливість спостерігати красу практично незайманої природи правобережжя Дніпра. Навесні на Трахтемирові все цвіте, починаючи від звичної суниці і глоду, до онемонів, розміром з маки. Влітку подорожній голодним не залишиться, адже на Трахтемирові є цілі гаї аличі, груш і абрикос!

Звичайно, потрібно пам'ятати, що це місце священне для багатьох людей. Більш того, воно вважається сакральним серцем України. Тому Трахтемирів потрібно, якщо не шанувати, то поважати як природний заповідник. І не завдавати шкоди у вигляді зайвого шуму або сміття.

Сьогодні Трахтемирів - ідеальне місце для тих, хто хоче провести один або кілька днів на природі, втекти від усіх, на інший берег сучасної "цивілізації".

Пам'ятки Трахтемирова:

  • будиночок місцевого відлюдника Скіфа (Олег Георгійович Петрик);
  • занедбаний дитячий табір і село Трахтемирів;
  • висота 222;
  • скіфське городище;
  • Марков Шпиль;
  • Хрест Ющенко (втім, його вже з того місця прибрали);
  • козацьке кладовище;
  • дерево у вигляді хреста.

Якщо Ви хочете відвідати їх всі, то слід замовляти групову тематичну поїздку. Якщо просто відпочити, то в принципі не важливо, побачите ви щось з перерахованого або просто насолодитеся красою півострова. А це одне з найчарівніших природних місць України практично в первозданному вигляді, оскільки всі ті численні поселення, городища, монастирі і святині дика природа просто поглинула, залишивши лише пару каменів на пам'ять.

Важливо знати:

  • беріть з собою воду, тому що джерело тільки одне на весь півострів (від Маркова Шпиля є стежка вниз прямо до нього);
  • стережіться змій і кліщів (дика природа все-таки).

Дістатися до Трахтемирова можна з Києва на власному транспорті або ж на рейсовому автобусі до села "Великий Букрин". Далі до півострова потрібно буде йти пішки близько 12 км. Автобус ходить двічі на день: Київ - Великий Букрин - 7:40 - 10:15 та 15: 20-17: 30, а назад Великий Букрин - Київ - 10: 25-12: 50 і ніби як є маршрутка о 17:40 . Тобто в шляху до Трахтемирова на автобусі - 2-2: 30 години.

Важливо купити квитки на автобус заздалегідь, оскільки можлива конкуренція з місцевими жителями і дачниками. І робити це потрібно на автостанції, оскільки це регіональний автобус, отже купити квиток онлайн немає можливості - вони просто не продаються, на відміну від більшості автобусів по Україні.

Ідеальний спосіб подорожі на Трахтемирів - власний автомобіль і намет. Також київські велосипедисти часто влаштовують вилазки на Трахтемирів, але для такої подорожі потрібно мати хорошу фізичну форму, оскільки місцевість горбиста.

Ще один спосіб - переплисти Дніпро на човні з Переяслав-Хмельницького. Але тут є особливість, що човнів небагато і потрібно домовлятися заздалегідь!

Цвітуть поля ріпаку.

півострів Трахтемирів, Україна

Так виглядає занедбаний піонерський табір, якщо ви йдете по дорозі і він від вас по ліву руку, то скоро буде розвилка. Якщо повернете праворуч, то потрапите прямо до будиночка Скіфа.

півострів Трахтемирів, Україна, занедбаний піонерський табір

Так виглядає будинок-музей (а поруч по дорозі є цілком собі звичайний сільський обжитий будинок).

півострів Трахтемирів, Україна, будинок-музей Скіфа

Марков Шпиль - одна зі знакових "енергетичний" місць півострова.

півострів Трахтемирів, Україна, Марков Шпиль півострів Трахтемирів, Україна, Марков Шпиль

Висота 222 - відмінне місце для медитацій, хоча хтось робить тут і підношення :).

півострів Трахтемирів, висота 222

А взагалі на Трахтемирові просто КРАСИВО! Відпочити душею і тілом? На Трахтемирів!

півострів Трахтемирів
півострів Трахтемирів
півострів Трахтемирів
півострів Трахтемирів

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!