Замки та фортеці України

Замки і фортеці України заслуговують на вийняткову увагу і можуть послужити як окремою темою для подорожі по Україні, так і приємним доповненням до морського відпочинку або поїздки в гори та печери. Багато відвідують замки або фортеці на травневі свята, але це можливо робити і влітку або навіть на Новий Рік та Різдво.

Подорож навіть по мальовничих руїнах може стати надзвичайно захоплючою пригодою, відмінною темою для фото і відео-блогів (каналів на youtube). Подорож по замках і фортецях, а також їх живописні зображення, завжди будуть користуватися попитом у любителів старовини, романтизму лицарських епох, шанувальників історії, а також ролевиків, реконструкторів і читачів середньовічного фєнтезі. Та й просто мандрівники або відпочиваючі завжди не проти відвідати знакове для історії місце, яким зазвичай є замки, фортеці та інші оборонні споруди.

Втім, для замка цілком достатньо бути і просто красивим, без історичної складової. Візьмемо хоча б Діснейленд, ресторан "Ластівчине гніздо" в Криму або Ляльковий театр в Києві.

ТОП-10 замків і фортець України

ТОП-10 фортець і замків у нас буде без нумерації! А ось так нахабно і безпардонно зробимо не рейтинг, а парад прекрасних замків України. І нехай кожен зробить свій вибір! Насолоджуйтесь (фото будуть нижче):

 1. Кам'янець-Подільська фортеця
 2. Фортеця Хотин
 3. Білгород-Дністровська фортеця (Аккерманська фортеця)
 4. замок Паланок або Мукачівський замок
 5. замок Олесько, що під Львовом
 6. Підгірці (Підгірці або Підгорецький замок)
 7. Свірж або Свірзький замок
 8. Замок в Золочеві
 9. Фортеця в Луцьку (замок Любарта)
 10. Фортеця в Ужгороді

А якщо бути зовсім відвертою, то десятку було б справедливо перетворити в двадцятку... але хай буде так. Тим більше, що стаття про «Всі замки України з Фото»!

І тут ми розуміємо, що у нас все-таки не ТОП-10, а набагато більше! Наприклад, хіба можна забути про Фортеця в Судаку або в Дубно, а ще в Скалаті, Збаражі, Острозі ... Ні, знаєте що! Чи не буде у нас ТОП-10 замків України і ТОП-20 не буде і ТОП-50 теж!

У нас будуть всі замки і фортеці України, тому що їх у нас і мало, і багато одночасно! Всі красиві та цікаві, навіть якщо від замку залишилося три камені!

Отже, представляємо вашій увазі нехай не всі, але більшу частину фортифікаційних споруд України (або їх руїн), так де є що подивитися. Не варто забувати, що в деяких містах і селах замки або фортеці були колись не сьогодні зруйновані або розібрані місцевими жителями. Ну да ладно.

Унікальність цього поста в тому, що ви мигцем можете поглянути на все зображення замків і вибрати, які з них ви б хотіли побачити і куди варто поїхати. Маршрут по замкам можна скласти самостійно, хоча є вже усталені!

Маршрути по замкам України

Маршрути по замкам справа, звичайно, індивідуальне і легко плановане самостійно, але якщо ви не знаєте, з чого почати, нот кілька простих варіантів:

 • "Золоте кільце" замків західної України включає в себе подорож по твердиня Свірж - Золочів - Підгірці - Олесько. Маршрут можна розширювати до нескінченності. Найкраще їх оглядати, використовуючи особистий транспорт.
 • Кам'янець-Подільський + Хотин, причому в цю пару легко включити безліч об'єктів Хмельницької області. Наприклад, заїхати в Межибож або Староконстянтинів.
 • Відвідування Ужгорода як правило поєднують з Мукачево - городки знаходяться недалеко один від одного. Третій за відвідуваністю замок області - Невицький, поскоьку він досить непогано зберігся і знаходиться недалеко від Ужгорода.

Звичайно, ця трійця замків цілком може порадувати око і за час поїздки вихідного дня, а також може стати початком великої подорожі по Замкам України, адже ви цілком можете купити квиток на поїзд чи автобус Ужгород-Львів, а потім поїхати в Дубно чи Хмельницьку область - на ваш вибір.

Плануйте свої подорожі самостійно, виходячи з особистих міркувань. Необов'язково дотримуватися загальних правил.

Дивлячись на карту пам'яток України ви можете скласти свій цікавий маршрут!

Замки і фортеці Західної України

Замків на Західній Україні особливо багато, тому ви можете скласти цілі маршрути, а особливо затяті мандрівники і любителі оборонних споруд - цілі експедиції!

ЗАМКИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кам'янець-Подільська фортеця - не єдина, хоч і головна визначна пам'ятка в місті, на яку варто звернути увагу любителю середньовіччя і оборонного зодчества. Також огляду гідні: Вірменська церква (собор, костел) Святого Миколая в місті Кам'янець-Подільський, Кафедральний собор святих апостолів Петра і Павла в місті Кам'янець-Подільський, Гауптвахта і каземати вежа в місті Кам'янці-Подільському, Міські укріплення Кам'янця-Подільського, Порохові склади в місті Кам'янці-Подільському, Іоанно-Предтеченська церква в місті Кам'янець-Подільський.

Кам'янець-Подільська фортеця

Доїхати до Кам'янця-Подільського можна досить просто - на поїзді з Києва. З/д квиток коштує від 100 грн. на поїзд № 139 К - найзручніший поїзд в Кам'янець-Подільський. Відправлення о 21:33 і прибуття на місце о 5:44. Пам'ятайте ж/д квитки з'являються у продажу за 45 днів! Найдешевший спосіб замовити проїзний документ - на сайті Укрзалізниці, але можна і тут при бажанні. Автобус Київ - Кам'янець-Подільський також користується попитом. Квиток коштує близько 10 EUR, тому автобус Київ-кам'янець-Подільський також прийнятний варіант для тих, кому не дісталися квиток на поїзд чи не знайдено відповідний рейс. Можна вибрати як денний варіант, так і нічний - на вибір пасажира. В дорозі автобус перебуває близько 10 годин. Але зі Львова автобус в Кам'янець-Подільський - найприйнятніший варіант. Квиток на автобус Львів-Кам'янець-Подільський обійдеться в 162 грн. і доставить на місце досить швидко. Проїзд можливий на поїзді, а також є автобус Київ - Кам'янці-Подільський.

Летичів і Межибож знаходяться зовсім поруч, тому відвідини цих міст можна поєднати. Автобус з Хмельницького до Летичева коштує близько 22 грн, а в Межибож - ще менше, адже він перебувати ближче до обласного центру, власне по дорозі М12 або Е50. До самого Хмельницького можна доїхати на поїзді або на автобусі. Автобус Київ-Хмельницький обійдеться в 180 грн - точніше дізнавайтеся в системі. Автобус Львів-Хмельницький буде коштувати близько 150 грн.

Летичівський замок-монастир в смт Летичів 
та Меджибізький замок в смт. Меджибіж

Жванецький замок в селі Жванець, перебуває на березі Дністра, неподалік Кам'янця-Подільського і доїхати можна на громадському транспорті, місцевих маршрутках чи таксі по дорозі на Хотин - відомий замок Чернівецької області. Маршрутки з Кам'янця-Подільського в цьому напрямку відходять від міського ринку. Якщо Ваш потяг прибув до Кам'янця-Подільського о п'ятій ранку, можна найняти таки і поїхати в Хотин - погуляти в окрузі або влаштувати пікнік. Китайгородский замок в селі Китайгород - ще одна цікава історична локація біля Кам'янець-Подільського. Чесно кажучи замків в цьому регіоні велика кількість. Ізяславський замок знаходитися ближче до Шепетівки. З Києва в Шепетівку можна доїхати на поїзді Харків-Мукачеве чи Харків-Івано-Франківськ. Зі Львова - широкий вибір поїздів, а також автобус. Квитки потрібно шукати в касах, а на потяги - можна купити онлайн.

Жванецький замок, Китайгородский замок, Ізяславський замок

Сатановський замок в смт. Сатанів доповнений також мальовничими укріпленнями міста і синагогою, яка заслуговує на увагу. Дістатися сюди не складно з Тернополя або Хмельницького. Наприклад автобус Хмельницький-Сатанів обійдеться в 40 грн. Повний щоденний рейс: Вінниця-Гусятин: Вінниця - Літин - Дяківці (Літинський р-н) - Летичів - Меджибіж - Хмельницький - Війтівці - Сатанів - Закупне - Гусятин, іншими словами рейс проїжджає ще два зруйнованих замку України. До речі, трохи вище - вже в іншій області розташувався Острог зі своїм замком, так що з нагоди відвідайте і його.

Сатанівский замок

Старокостянтинівський замок в м Старокостянтинів - ще одна цікава локація з наземного маршруту Хмельницький-Рівне. Квиток на автобус з Хмельницького в Староконстянтинів коштує близько 22 грн. До речі, недавно відкрився сайт замку князів Острозьких в Староконстянтінове.

Сутковецкій замок в селі Сутківці перебувати по дорозі з Хмельницького до Кам'янця-Подільського, недалеко від розвилки Ярмолинці.

Замок в селі Чорнокозинці - рівновіддалений як від Кам'янець-Подільського, так і від Хотина.

Сутковецкій замок, Замок в селі Чорнокозинці

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

Хотинська фортеця в місті Хотин (або Хотин), в яку найлегше потрапити, звичайно ж на таксі або маршрутці з Кам'янця-Подільського (див. вище). Автобуси відходять з ринку, а таксі можна замовити повсюди в місті. На протязі дня маршрутки ходять одна за однією і ніяких проблем з транспортом не виникає, а от рано вранці доводиться добиратися на таксі.

Хотин, Хотинський замок, Хотинська фортеця

ЗАМКИ ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Закарпатська область - найбільш знакові та відомі замки тут, це, звичайно ж Ужгородсткій замок, замок Паланок у Мукачево, а також досить часто відвідують Невицький замок. Менш відомий, але зберігся замок в селі Довге.

Багато інших замків сьогодні представляють собою швидше руїни, а й вони можуть стати досить мальовничим фоном для Ваших фотографій. Також можна закликати кілька оборонних костелів з оглядовою вежею, гідних відвідування.

Ужгородський замок знаходитися прямо в центрі міста, але будьте уважні - всередину можна потрапити до 16-00. Відмінна ідея їхати в Ужгород на час цвітіння сакури, але квитки варто купувати заздалегідь - в цей час місто дуже популярний. Якщо ж/д квитків вам не дісталося, купуйте квиток на автобус Київ-Ужгород або їдете на поїзді до Львова, а там вже на електричці поїзді або автобусі Львів-Ужгород потрапите на місце. Квиток можна купити прямо у Львові або замовити заздалегідь.

Ужгородський замок

Замок Паланок перебуває зовсім поруч з Ужгородом - можна просто вийти трохи раніше і потрапити в це казкове місто з приголомшливим замком на узвишші. Мукачево цікавий ще й тим, що з цього містечка є прямі автобуси до Словаччини. Квиток на автобус Мукачево-Кошице обійдеться десь в 10 євро - не більше. З Ужгорода в Мукачево можна доїхати гривень за двадцять і поїздка триватиме всього годину. Мукачівський замок розташований прямо посеред Мукачево, тому ніяких проблем з транспортом виникнути не повинно.

Мукачево, замок Паланок

Замок або як про нього ще кажуть, палац графів Шенборнів на Закарпатті. Тримайтеся за стільці - це дійсно прекрасно! Доїхати до палацу графів Шенборнів дуже просто з Мукачева. Є електричка з сполученням - Лавочкіна-Мукачево. Потяги (Київ-Ужгород, Київ-Чоп, Одеса-Ужгород) також зупиняються на цій станції, так що ви просто можете вийти раніше і проїхати всі три пам'ятки!

Замок графів Шенборнів

По дорозі з Мукачева заїдьте в Сент-Міклош!

Замок Сент-Міклош

Невицький замок в селі Невицьке, яке знаходитися біля Ужгорода. Доїхати досить легко особистим авто або на місцевій маршрутці. Так що якщо ви намітили відвідати побільше замків Закарпаття - не втрачайте можливості! З Ужгорода в Невицьку твердиню можна дістатися досить просто. Відокремлює всього 14 км. Можна сісти на маршрутку з площі Корятовича до зупинки "Кам'яниця". Далі пішки через навісний місток і приблизно 10 хвилин по стежці. З Ужгородського автовокзалу до села Невицького на автобусі. Просіть зупинку у гори. Хочете поїсти і зупиниться в готелі... краще попіклуйтесь про це в Ужгороді.

Хустський замок в місті Хуст, яке відоме унікальним природним явищем - Долиною нарцисів. Доїхати можна на автобусі зі Львова. Ціна квитка на автобус Львів - Хуст - близько 135 грн. До слова, Хуст і Мукачево пов'язує пряма дорога, тому з'єднати огляд всіх цих пам'яток не складе труднощів, особливо при наявності особистого авто.

Середнянський замок в селі Середнє, яке знаходитися якраз посередині між Ужгородом та Мукачевом, що дозволяє легко нанести йому належний візит.

Хустський замок в місті Хуст, Невицький замок в селі Невицьке, Середнянський замок в селі Середнє

Виноградський замок він же: Севлюш, Севлюшське замок, Угоча, Угочанська замок, Камок Канко/Канків. Сьогодні залишилися одні руїни, але художні. Сам місто Виноградів перебувати зовсім недалеко від Хуста, тому відвідини руїн замків можна об'єднати.

Замок-палац в селі Довге - зображення додається.

Виноградський замок, Замок-палац в селі Довге

Також можна відвідати Квасівський замок або Мінта і Замок смт Королево або Налябскій замок.

Квасівський замок, Замок смт Королево

Заслуговує на увагу оборонний костел в селі Бене (Бене), а також в селі Вари і смт Вишково.

Оборонний костел чи церква

ЗАМКИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"Високий замок" у Львові сьогодні зовсім не замок, а гора з прекрасним видом на місто (хоча колись замок тут все ж був і в якості нагадування залишилася кріпосна стіна). Якщо ваш потяг прибув занадто рано, до відкриття знаменитих львівських кав'ярень, ви можете зустріти ранок (або навіть світанок) спостерігаючи місто в ранніх променях несмілого сонця.

Замок Олесько знаходитися зовсім недалеко від Львова - досить повернути на трасі М06. Знаходиться від Львова в 70-ти км. Працює замок в будні - з 10:00 до 17:00. У вихідні - з 11:00 до 17:00. Увага! Понеділок біля замку вихідний.

Дістатися до Олесько можна на маршрутному автобусі маршруткою Львів - Броди. В дорозі - півтори години. Та ж маршрутка довезе до ще одного прекрасного замку - Підгірці. Правда не до його самого - від траси доведеться пройти кілька кілометрів.

З Олесько до Золочева ходить маршрутка. В дорозі десь годину.

Замок Олесько

Замок Підгірці - один з найбільш заворожуюче красивих будівель в Україні! Просто погляньте на ці фото. Трохи готична архітектура захоплює. Цікаво представляти себе власником замку, а скоріше садиби, що знаходяться на узвишші, де всі твої володіння, як на долоні. Навпроти замку перебуває собор, який схожий чимось на Собор Святого Петра у Ватикані. Але так люблять говорити проводжають групи цікавляться. Насправді пропорції порушені. Навколо ходять гуси і кури, тому велич будівлі трохи принижується. Своїм ходом дістатися в Підгорецького замку можна на вже згаданій маршрутці Львів - Броди.

Підгірці

Золочівський замок швидше нагадує садибу, а не замок в класичному розумінні. Тут є доглянутий сад, що дуже прикрашає маєток. Золочів знаходиться від Підгірців в 20 км, але прямої маршрутки немає. Завжди врятує автостоп.

Золочівский замок

Свірзький замок в селі Свірж - вражаючий замок, де ще зовсім недавно був готель для політичних діячів. Сьогодні знаходиться в запустінні і охороняється від місцевим ентузіастом. Що б ви розуміли жалюгідність ситуації - місцеві жителі постійно прагнуть поцупити черепицю, наприклад. Громадськість періодично збирає гроші на дрібну реконструкцію, але хотілося б системних змін, тим більше, що настільки добре збережених замків і фортець в Україні не так багато.

Свірзький замок в селі Свірж

Мальовничі руїни можна знайти, якщо поїхати оглядати: Поморянський замок в смт. Поморяни, Бродівський замок у місті Броди і Добромильський замок.

Поморянський замок в смт. Поморяни, Бродівський замок у місті Броди і Добромильський замок

Жовква - цікава локація в регіоні, де є свій замок, а також оборонний домініканський монастир і цікава синагога.

Жолква

Святині з оборонним значенням: Свято-Успенська Унівська Лавра в селі Унів (Унів), Церква Святої Параскеви П'ятниці в місті Львів (оборонна церква), Церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Росохи.

Обов'язково огляньте такі об'єкти: П'ятничанська вежа в селі П'ятничани, Монастир кармелітів в селі Сусідовичі, Підкамінського монастиря в смт. Підкамінь. Зображення додаються!

Зверніть увагу на деякі оборонні церкви і монастирі: Крехівський монастир в селі Крехів, Лаврівський монастир св. Онуфрія в селі Лаврів, Бернардинський монастир (костел) в селі Лешнів.

Оборонні костели Львівської області: Костел св. Мартіна в селі Скелівка, Костел Святої Трійці в селі Соколівка, Костел Архістратига Михаїла в смт Стара Сіль, Костел Св. Станіслава в смт. Щирець, Вознесенський костел в місті Дрогобич, Костел Святого Станіслава в селі Дунаїв, Костел в місті Комарно, Успенський костел в місті Рудки.

ЗАМКИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Луцький замок (замок Любарта) в місті Луцьк один з найкрасивіших і чудово збережених в Україні, про що свідчать фото.

Також дуже приємно, що Луцьк і Києві пов'язує не тільки залізниця, а й автобусний маршрут Київ-Луцьк, квитки на які можна знайти на сайті, так що, щоб спланувати

Луцький замок в місті Луцьк

Укріплення міста Олика і замок також заслуговують огляді, якщо всі основні пам'ятники зодчества регіону оглянуті.

Олика

ЗАМКИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Основна увага в Івано-Франківській області має бути приділена Галицькому замку в місті Галич. А також цікавого музею "Давній Галич" в селі Крилос. Що володіють багатою фантазією знайдуть замкові руїни в смт Букачівці.

Галицький замок, Давній Галич, смт Букачівці

Слід віддати належне і оборонним костелам і фортецям. Багато знайдуть їх цікавими темами для фотографій! Наприклад, Костел святого Станіслава в селі Липівка, Миколаївська церква в селі Чесники або Пантелеймонівський городище в селі Шевченкове.

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

Тернопільська область також може похвалитися фортецями, хоча вони менш знамениті, ніж Хотин, Кам'янець-Подільська фортеця або Олесько. Обов'язково огляньте замок в селі Білокриниця.

Білокриниця

А також зверніть увагу на Збаразький замок в місті Збараж.

Збаразький замок

Скалатський замок в місті Скалат також заслуговує на увагу. З Тернополя в Скалат ходять маршрутки і автобуси.

Скалат

Вишневецький замок в смт Вишневець по суті маєток, а не замок, але в будь-якому випадку, якщо ви тут ніколи не бували - відвідати варто.

Вишневецкий замок в пгт Вишневец

Язловецький замок в селі Язловець - ще вони мальовничі і вражаючі руїни. Тернопільський замок в місті Тернопіль на замок і не схожий на вигляд, хоча по суті це саме він. Ягельніцкій замок в селі Ягільниця більше візуально схожий на завод.

Язловецький замок, Тернопільський замок, Ягельніцкій замок

Також відвідайте: Кривченський замок в селі Кривче, Замок в смт. Золотий Потік, Фортеця в селі Окопи.

Кривченський замок в селі Кривче, Замок в смт. Золотий Потік, Фортеця в селі Окопи

Для фотографів дуже цікавими будуть: Теребовлянський замок в місті Теребовля, Сидорівський замок в селі Сидоров, Чортківський замок в місті Чортків. Квиток на автобус зі Львова до Чорткова можна купити на сайті.

Теребовлянський замок в місті Теребовля, Сидорівський замок в селі Сидоров, Чортківський замок в місті Чортків

Цікавими є й Кременецький замок в місті Кременець, БУДАНІВСЬКИЙ замок в селі Буданів, Бучацький замок в місті Бучач.

Кременецький замок в місті Кременець, Буданівьский замок в селі Буданів, Бучацький замок в місті Бучач

Кременецький замок в місті Кременець, Буданівьский замок в селі Буданів, Бучацький замок в місті Бучач

Кудринецький замок в селі Кудринці має відмінний потенціал і пейзажі з його участю чудові! Також зверніть увагу на Замок в селі Висічка й Микулинецький замок в смт. Микулинці.

Замок в селі Висічка й Микулинецький замок в смт. Микулинці

Дуже романтичні будови: Червоноградський замок в селі Нирків, Замок в селі Підзамочок, Замок в смт. Скала-Подільська.

Червоноградський замок в селі Нирків, Замок в селі Підзамочок, Замок в смт. Скала-Подільська

Замок в селі Старий Збараж є одним камінь ... але дуже гордий камінь! А ось замок в селі Токи може стати відмінною темою для фото репортажу!

Старий Збараж

Свято-Успенська Почаївська Лавра в місті Почаїв є по суті укріпленим монастирем. Інші укріплені храми області: Успенський костел в селі Язловець, Миколаївська церква в селі Язловець, Костел Святого Станіслава в місті Чортків, Церква Різдва Христового в місті Тернопіль, Монастир Кармелітів в місті Теребовля, Воздвиженська церква в місті Тернопіль, Костел Святої Трійці в місті Підгайці, Успенська церква в місті Підгайці, Бернардинський монастир в смт Гусятин, Синагога в смт. Гусятин, Спасо-Преображенська церква в селі Залужжя, Монастир Бернардинів в місті Збараж, Церква Успіння Богородиці в селі Кошилівці, Успенський костел в селі Біще.

ЗАМКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дубенський замок в місті Дубно може похвалитися відмінною кімнатою тортур і музеєм. Звичайно, якщо у Вас вистачить сил на його відвідування після "Золотого Кільця"! Тому плануйте окрему поїздку заради цього чудового будови!

Дубно

Якщо вже приїхали в Дубно, то вам буде цікаво відвідати і Тараканівський форт (ще називають Дубенський) біля села Тараканів. Від центру Дубно до Тараканівського форту - всього 7 км. До речі, тут знімали епізоди українського фільму Поводир.

Тараканівський Форт біля Дубно

Обов'язково загляньте в: Корецький замок у місті Корець, Острозький замок в місті Острог (він вас напевно вразить). А ось Клеванський замок в смт. Клевань має жалюгідний стан.

Корецький замок у місті Корець, Острозький замок в місті Острог

Особливо затяті любителі ексклюзивних вражень можуть звернути увагу на: Губківський замок в селі Губків, Троїцький монастир у селі Межиріч, Укріплення міста Межиріч. Фото твердині додаються - так що вирішуйте самі, чи варто воно того чи ні.

Губківський замок в селі Губків,Троїцький монастир у селі Межиріч, Укріплення міста Межиріч

Замки, палаци і фортеці Центральної України

Київська фортеця сьогодні не зважає головною визначною пам'яткою міста, хоча і перебувати в центрі. Сьогодні в будівлях фортеці перебувати діючий Військовий госпіталь. Потрапити в головний двір фортеці можна з вулиці Лелі Українки. Багато істориків відзначають, що Київська фортеця поширюється на значну частину старого міста та частково зміцнення Києво-Печерської Ларви і деякі будівлі заводу Арсенал входили в комплекс оборонних споруд.

Київська фортеця, Печерська фортеця

Маріїнського палацу (Київ) - все-таки не замок, а саме палац і був побудований не як оборонна будівля, а як резиденція. Але це одне з небагатьох споруд такого статусу в столиці України, тому нагадати про нього ніколи не зайве. Часто перебувати на реконструкції.

Маріїнський палац

Батурин (Чернігівська область) відновлена практично з нуля і тепер в Україні є ще одне місце, котре можна відвідати на вихідних, на цей раз під Києвом.

Батурин

Заслуговують на увагу також: Спасо-Преображенський монастир у місті Новгород-Сіверський та Чигирин (Черкаська область).

Спасо-Преображенський монастир у місті Новгород-Сіверський і Чигирин

Бердичівський монастир в місті Бердичів (Житомирська область) дуже мальовничий. Може сталь родзинкою вашої подорожі по Україні, якщо ви вирішили відвідати цей чудовий місто!

Бердичівский монастырь в місті Бердичів

Замок в селі Іванів (Вінницька область) - одна з небагатьох збережених твердинь цієї частини України.

Замок в селі Іванів

Замки і Фортеці Півдня України

Білгород-Дністровська фортеця одна з перлин Півдня України. Обов'язково відвідайте. З Одеси ходять електрички. На приміському поїзді 2 години в дорозі.

Білгород-Дністровська (Аккерманская) фортеця

Фортеці Криму завжди Викликали інтерес. Ось зображення декількох з них: Генуезька фортеця Судака, Фортеця Єні-Кале в місті Керч, Фортеця Каламіта в місті Севастополь.

А ще варто пригадати про Фортеця Фуна біля села Лучисте і Фортеця Чембало в місті Балаклава.

"Ластівчине Гніздо" виконане в формі казкового замку на прямовисній скелі вважається символом курорту Ялта, та й усього Криму. Зараз в Ластівчиному гнізді перебувати ресторан.

Ластівчине гніздо

У планах порталу розробити інтерактивну карту не тільки замків України, а й інших пам'яток!

Слід зауважити, що автор статті міг упустити якусь твердиню з поля зору. Якщо ви вважаєте, що список варто доповнити, будь ласка пишіть в соціальних мережах або скористайтеся формою зворотного зв'язку!

І для затравки. Відмінне відео - замки та фортеці України з висоти пташиного польоту. Насолоджуємося і мріємо!

Авторство фотографій: частина фото замків і фортець мої, авторські, але більшість взяті з Інтернету. Планую замінити на свої в процесі життя. А поки настійно рекомендую відвідати ресурс, у яких кращий фотобанк на тему замків і фортець України. Подорожуйте!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!