Як почати подорожувати самостійно!

У самостійних подорожах все просто:

 1. Купити квиток (авіаквиток або квиток на автобус);
 2. Забронювати готель (хостел/квартиру/жити по коучсерфінгу);
 3. Отримати візу (самостійно), якщо вона потрібна.

Звичайно, тут слід заздалегідь обговорити, що у ще обов'язково повинен бути закордонний паспорт, а також бажано (але не обов'язково) банківська карта. Банківською картою платіжних систем Visa або Master Card просто платити в дорозі за квитки, готелі і оренду тих же велосипедів. Бажано мандрівникам відкривати карту з чіпом, але за великим рахунком це не важливо. Планувати самостійну подорож я починаю вже після (або під час) покупки квитків, залежно від маршруту.

Часта відмовка тих, хто хоче, але не подорожує через відсутність безвізового режиму з такими країнами, як США, Великобританія та Китай: «Це потрібно всі документи збирати». Але їх і в будь-якому випадку збирати потрібно, навіть якщо ви звернулися в агентство. І які це документи? Довідка з роботи (або лист фрілансера) і виписка з рахунку? .. Ну це навіть не смішно :) Будь-яка робота повинна дозволяти зробити такі прості речі. Для візи не важливо, яка у вас зарплата. Важливо, що у претендента є робота. І гроші на рахунку. Усе. Не забувайте про безліч цікавих країн з безвізовим режимом для українців!

Єдина реальна перешкода - це гроші. Хоча навіть якщо грошей немає зовсім, завжди можна викрутитися. Було б бажання.

Так, я знаю, що сайт називається Free Travel... але ви повинні розуміти, що навіть якщо ви будете подорожувати автостопом і жити у коучсерферов, то вам все одно потрібно буде щось є і якось платити за інтернет, електрику, наприклад. Ще один вихід - працювати в дорозі (онлайн або офлайн) або їхати волонтерити (а там, як правило, годують). У себе вдома ви можете вижити без грошей? Отож. Тому я все ж схиляюся до ВІЛЬНИХ подорожей при трактуванні назви сайту. Але всі безкоштовні варіанти ми будемо розглядати на сайті freetravel.com.ua якомога повніше.

Для того, щоб подорожувати безкоштовно, потрібно бути вільним від забобонів! Це складно, але можливо.

Інтернет дає широкі можливості і для заробітку, і для організації подорожей. Більше не потрібно володіти таємними секретами/паролями/явками або знати мову, щоб кудись поїхати. Зайшов в інтернет і все знайшов! Авіаквиток або квиток на автобус, готель, хостел, квартиру або місце на дивані у коучсерфера, ну і отримав візу сам, без посередників, заплативши 35-55 євро.

Групові поїздки також гарна ідея, коли ви хочете отримати дешевший пляжний відпочинок, не хочете думати або планувати - а просто їхати розслаблятися. Для багатьох зручніше і дешевше автобусні тури - де за невеликі гроші можна подивитися кілька міст з екскурсіями. Чому ні, якщо подобається? Або ж, коли організовується тематична група, наприклад, трекінг в горах, фото-тур, йога-семінар або паломництво. Це просто зручно + навколо одні однодумці, що само по собі чудово.

Гарантії від організаторів? Ви новини дивіться взагалі? Багато хто віддає гроші, а потім цілодобово "кукують" в аеропортах. Тому навички самостійних подорожей у будь-якому випадку пригодяться! Надійніше страховку з додатковими умовами купити і їхати без страху за здоров'я та інші речі. І почати подорожувати!

Тобто купувати організовану поїздку можна, якщо це:

 • дешевше, а порівнювати потрібно завжди;
 • є додаткові вигоди, які важко отримати в самостійну подорож.

Кожен робить вибір, як йому подорожувати. Але якщо ваша мрія - просто погуляти з фотоапаратом по Парижу, Риму або Барселоні вільно і зі своїми правилами, то це можливо і давно пора зробити!

Кращий рада - купіть квитки! Чи буде це авіаквитки або квитки на автобуси - не суть. Головне, щоб ви ХОТІЛИ потрапити за місцем призначення! А за той час, який залишиться до поїздки, ви встигнете і грошей зібрати, і всі деталі дізнатися, і візу отримати.

З приводу страхів:

 • а як я можу?
 • мені не дадуть візу?
 • хіба це для мене?
 • у мене сім'я, діти, собака/кіт/папуга?
 • моя країна в такій ж.. а я поїду?..

Якщо коротко, то виходить, що ви і так, і так не подорожуєте. Якщо по факту. Тобто перед вами ваги: на одній чаші страхи і сумніви, а на іншій - мрія і свобода. Що ви виберате? Життя-то - одне!

Дуже часто буває, що люди не подорожують через нестачу інформації. Тоді простіше - це можна заповнити на сайті freetravel.com.ua або будь-якому тревел-блозі або сайті для подорожуючих самостійно! Трішки почитаєте, пошукайте квитки, знайдете дешевий і купите. І понеслась!

Але є люди, у яких начебто є бажання, а може бути навіть і гроші (іноді навіть великі, хоча для самостійних подорожей це зовсім не обов'язково), але вони не пробують. Найчастіше їх внутрішній обмежувач занадто сильний. Він може виражатися невір'ям, страхом, сумнівами, гнітом оточення і іншими психологічними штуками. Наприклад, у мене з таких "дивних" обмежувачів було, що всі мої друзі не можуть і не їздять, а я раптом взяла і поїхала до Англії. Вибух мозку! Я навіть соромилася своїх бажань.

Я раджу таким людям піти на якусь лекцію про самостійні подорожі (або на крайній випадок - вебінар) - коли вам жива людина скаже: "Це можливо, це коштує стільки і стільки. Сайти для пошуку квитків такі і такі. Бронь для готелю можна зробити тут і тут. Візу отримати самостійно так і так ". Ви живцем побачите людину, яка так зробила і що розповість як зробити це вам. Ви зможете задати своє "дурне" питання (а дурних питань не буває, бувають тільки важливі). Ви впустіть можливість подорожей в свою "картину світу" і почнуться зміни. Розширятися можливості і уявлення, якщо хочете. Показник успіху заходу - куплений квиток.

Я сама пройшла через це - купила квиток на день лекцій про подорожі. Я отримала несподівані відповіді на свої питання. Міфи розвіялися, я повірила, що можу. І купила квиток до Лондона. І отримала візу сама. І поїхала сама. І з Лондона в Единбург літала сама. І витратила на це зовсім небагато грошей, тому що літала з лоукостами, а жила в хостелах. Це було настільки вражаюче, що спочатку вилилося в блог на livejournal (ЖЖ), а зараз і в особистий сайт.

Після першої подорожі ви розширите кругозір і особисті межі. Світ стане великим і багатогранним.

Ми з Вами живемо в чудовий час і гріх цим не скористатися!

Як почати подорожувати самостійно?

 1. Визначтеся, куди хочете поїхати (орієнтир - мрія);
 2. Отримайте закордонний паспорт;
 3. Знайдіть дешевий квиток;
 4. Знайдіть житло за потребами;
 5. Оформіть страховку;
 6. Отримайте візу, якщо потрібна;
 7. Почитайте про визначні пам'ятки, трансфер з аеропорту до готелю, скачайте карту в смартфон або використайте програму google maps і їдьте!

До речі, зі списку можна викреслити зайві пункти. На головній сторінці сайту є посилання з детальними інструкціями про подорожі в різні країни (поповнюється).

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!