Автобус до Градець-Кралове

Градець-Кралове — велике місто посеред Чехії. Більшість міжнародних автобусів з України і Польщі через Вроцлав в Прагу проїжджає Градець-Кралове та робить зупинку на місцевому автовокзалі.

Слід сказати, що Прага для Градця-Кралового, як і для всієї Чехії в цілому, — головний транспортний вузол, але з огляду на близьке розташування та недорогий проїзд в цьому є свої вигоди. Найчастіше шукають саме автобуси до Праги зі зрозумілих причин. Навіть з Брно поїздку доведеться планувати через Прагу.

Поїздка з Праги до Градця-Кралового займає один годину п'ятнадцять хвилин і обійдеться пасажиру в 4,29 євро з місцевою компанією автобусів-лоукостів STUDENT AGENCY k.s., квитки якої продаються в системі. З Вроцлава до Градця їхати трохи більше трьох годин, і квиток на автобус буде коштувати близько 11 євро.

Найближче до Градця велике чеське місто — Пардубіце.

Автобуси з Києва та Львова до Градця-Кралового

Автобуси Київ – Градець-Кралове. Ціна проїзду з Києва до Градця прямими автобусом — від 1100 грн. Тривалість такої подорожі близько доби на комфортабельному автобусі, проїжджає Львів, територію Польщі і деякі міста Чехії. Можливість купити такий квиток надають маршрути Київ - Прага, Київ - Прага - Карлові Вари від різних перевізників.

Автобуси Львів – Градець-Кралове пропонуються пасажирам у безлічі варіантів, оскільки багато рейсів є частиною маршрутів Львів - Прага. Ціна квитка на автобус зі Львова до Градця починається від 700 грн. У дорозі — приблизно 12-15 годин, в залежності від маршруту та перевізника. Деякі автобусні компанії пропонують знижки для пенсіонерів, дітей та студентів, так що ціна може бути ще нижчою. Купуйте білети Львів-Прага, Ужгород - Прага та на інші рейси.

Щочетверга також їздить автобус Ужгород – Градець-Кралове. Ціна квитка — 850 грн. Транзитна країна у цього рейсу не Польща, як у випадку з рейсами через Львів, а Словаччина (через міста Попрад і Жиліна). Стартує автобус у Рахові, проїжджає через:

  • Тячів,
  • Хуст,
  • Іршаву,
  • Мукачеве.

Тож варіантів проїзду до Градця-Кралового досить багато.

Поїздка до Градця-Кралове

Градець-Кралове зрідка викликає окремий інтерес у міжнародних гостей на відміну від того ж Брно, Карлових Вар, Оломоуца або Чеського Крумлова. Проте, якщо ви приїхали до Чехії надовго, то відвідати Градець буде не зайвим. Місто дуже приємне і від столиці зовсім недалеко.

Через Градець-Кралове протікають дві річки: Лаба (Ельба) та Орлиця. У десятому столітті Градець вже був торговим городищем, а в тринадцятому столітті він обзавівся замком. Сьогодні Градець-Кралове — чеське місто, що активно розвивається.

У перекладі Градець-Кралове означає «місто королеви», і це не випадково, оскільки він був частиною приданого дочки чеського короля. Пам'ятки Градець-Кралового: собор Святого Духа в готичному стилі (XIV-XV ст.), Храм святого Миколи Чудотворця з дерева (1502-1510), Біла вежа і Капела Святого Климента, що примикає до неї, Міська Ратуша, Єзуїтська Церква Вознесіння Діви Марії в стилі бароко, монумент Колона Діви Марії (1717 рік), Резиденція єпископату (1709-1716) з каплицею Святого Барроміо (1720-1730), Будинок U Špuláků, XVI століття, Будинок U Beranka, Вежа колишніх міських Сілезьких воріт, Музей Східної Чехії.

Міський транспорт. Середня вартість проїзду автобусом — 14 чеських крон, але для студентів і пенсіонерів існує знижка. Поїздка до Градця однозначно розширить уявлення про Чехію.

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!