Автобус в Брюссель

Брюссель у багатьох асоціюється з центром Європи, хоча рідкісна столиця за своєю суттю так мало відповідає цьому званню. Насправді квартал ЄС займає невелику площу і там дійсно зібрано все найкраще, що є в Європі - модерн, шик, доглянутість і сучасність. Саме центральне значення для Апарату ЄС зробило Брюссель важливим адміністративним центром між Парижем, Амстердамом й густонаселеною частиною Німеччини (нагадаємо, що раніше німецькою столицею було місто Бонн, а не Берлін). Сюди ходять швидкісні потяги та міжнародні автобуси з сусідніх країн навіть активніше, ніж по самій Бельгії.

Автентичний Брюссель зовсім не такий. Символ міста - фонтан "хлопчик". І опинившись в Брюсселі особисто, розумієш, що це дуже символічно. У Брюсселі вважається мало не нормою пописати біля станції метро, ​​причому відбувається це масово, у порівнянні з будь-яким іншим містом. Також тут живе дуже багато людей з темною шкірою і чисто візуально їх більше ніж в Лондоні або Парижі.

Пам'яток в самому Брюсселі досить мало, але це можна заїсти устрицями або мідіями, які тут у великій пошані, а також шоколадом й бельгійськими вафлями. А потім можна відправився в Брюгге - одне з найкрасивіших міст всього регіону і відвести душу, дивлячись на прекрасне.

Але якщо відверто, то за морепродукти та шоколадні цукерки Бельгію варто любити. Дуже раджу спробувати цукерки фірми CHOCOGOLIC - дуже смачні.

Громадський транспорт в Брюсселі досить заплутаний. Є навіть спеціальна інтерактивна карта для тих, хто хоче зорієнтуватися, як йому доїхати на місце, або скористайтеся гугл мапс. Поради для приїжджаючих в Брюссель:

 1. Максимально розберіться в подорожі ще вдома.
 2. Пам'ятайте, що нічні автобуси в Брюсселі ходять не всю ніч!
 3. Купуйте добові проїзні на транспорт, а не поодинокі квитки.
 4. Якщо на станції метро згасло табло, значить поїзд більше не приїде, а метро закрито.

Найпопулярніші міжнародні автобуси в Брюссель:

 • автобус Кельн - Брюссель - від 9,45 євро;
 • автобус Париж - Брюссель - від 13,65 євро і 4 години на шляху.
 • автобус Амстердам - ​​Брюссель - від 11,55 євро і майже три години в дорозі.
 • рейс Прага - Брюссель - від 34,65 євро.
 • маршрут Варшава - Брюссель - від 52 євро.

Автобуси з Києва до Брюсселя

Прямі автобуси з Києва до Брюсселя бувають у продажу. І навіть якщо таких квитків з якоїсь причини не сайті немає, то завжди можна підібрати рейс з пересадкою. Це зручно і часто дешевше, ніж купувати квиток на прямий далеко магістральний міжнародний автобус. Крім цього можна їхати на автобусі до Бельгії через міста Німеччини.

Варіанти наземного проїзду з Києва до Брюсселя за відсутності прямого рейсу:

 • з пересадкою у Варшаві: автобус Київ - Варшава - від 588 грн. (Іноді бувають автобуси навіть дешевше) + рейс Варшава - Брюссель - від 52 євро.
 • з пересадкою в Німеччині: автобус Київ - Кельн (від 2025 грн.) та автобус Кельн-Брюссель (від 9,45 євро).
 • на Інтерсіті: поїзд Київ - Перемишль та  автобус Перемишль - Брюссель - від 52 EURO.

Тобто Можна доїхати спочатку в Польщу: Варшаву, Краків (Київ-Варшава, Київ-Краків, Львів-Варшава чи Львів-Кравів), а потім пересісти на рейс до Бельгії.

Рейси всередині Бельгії

Як столиця Брюссель забезпечує також внутрішнє сполучення. Наприклад, якщо ви хочете поїхати в Брюгге або Антверпен, то зможете зробити це на місцевому бельгійському потягу. Квитки на внутрішні рейси по Бельгії на нашому сайті на момент написання статті не продавалися. Проте, варто перевірити наявність онлайн через систему, раз ви вже тут. Нові перевізники і маршрути з'являються щодня, так що на момент пошуку квитки вже могли з'явиться в продажу!

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!