Автобус в Слупськ

Слупськ – це місто недалеко від Балтійського узбережжя між Гданськом, Гдинею та Щеціним. Також маршрут проходить через польські містечка Кошалін та Колобжег. Квитки можна забронювати та купити на сайті з будь-якого пристрою з доступом в Інтернет!

Ціна квитка на автобус в Слупськ залежить від міста напрямку, але прямих рейсів небагато:

  • автобус Львів - Слупськ - 1173 грн.
  • автобус Кам'янець-Подільський - Слупськ - 1486 грн.

Замовляйте квитки на автобуси Львів - Слупськ та Кам'янець-Подільський - Слупськ. Маршрути часто пролягають також через Коломию та Івано-Франківськ, так що можна купити квиток й звідти. Також з будь-якого міста можна запланувати маршрут з пересадкою в тій же Варшаві або Гданську.

На сайті можна замовити квитки на автобуси до Польщі, причому не тільки на автобуси до Варшави, а й автобус до Кракова, а також популярні напрямки: Київ-Варшава, Львів-Варшава, Київ-Краків та Львів-Краків. Продаж автобусних квитків здійснюється у різні польські та європейські міста, в тому числі в невеликі населені пункти типу: Торунь, Гдиня, Кошалін, Колобжег.

Замок Слупська та полювання на Відьом

У центрі міста знаходиться Замок померанских герцогів (пол. Zamek Książąt Pomorskich). Однією з основних визначних пам'яток Слупська є "Вежа Відьом" (вулиця Франческо Нулла, 13) - зовсім недалеко від замку, власне. Спочатку вежа була стайнею, але потім її почали використовувати як в'язницю для жінок, яких звинувачували в чаклунстві. Раніше ця готична вежа була складовою міських стін. Документально відомо про 18 жінок, яких звинуватили у відьомському промислі. Їх участь була незавидна - тортури та смерть через спалення. Слід зазначити, що на польській мові термін "czarownica" був чужий й подібно до України ( "відьма" – мати, яка відає) використовувалося інша назва: "mądra baba" (мудра жінка) або "prządka" (прядильниця), які безсумнівно користувалися повагою місцевої громади. Страх перед відьмами навіяний насамперед німецьким та скандинавським впливом, а також жінки більшої частини Європи можуть сказати "криваве спасибі" відомому трактату "Молот Відьом", написаному чоловіком, який явно ненавидів жінок. Перший процес над відьмами в Слупське стався в 1651, а в 1701, жертвою якого була городянка Тріна Папістен (найвідоміша жертва судових процесів над відьмами в Слупське), яку хотіли усунути як конкурентку на конкурсі міських крамарів. І привід знайшовся - знання народної медицини. Останній, офіційно зареєстрований процес над жінками був зареєстрований в 1714 році. Сьогодні вежа більше не лякає жінок, як раніше, але нагадує про несправедливе та страшне минуле польського міста Слупськ. Якщо говорити про Польських відьом, то Слупськ - не єдине місце в Польщі, окроплене кров'ю жінок, звинувачених у чаклунстві. Місто Приліпов біля Зеленої Гури знаменитий тим, що у чаклунстві була звинувачена місцева цілителька, а в подальшому тут були спалені 20 жінок. У Познані також були представлені до суду кілька жінок, яких в тому числі звинувачували, що вони перетворили польовий конюшина в коників. Найкривавіше місто з точки зору боротьби зі слугами диявола - місто Ніса (або Ниса - місто між Ополе та Градець Карлове, Чехія.). Квиток Львів - Ниса обійдеться в 630 грн. Ниса – це місто, в якому за 60 років стратили понад 250 чоловік. Доїхати можна на автобусі, хоча і в цілому можна організувати собі пізнавальні екскурсію по усій Польщі (місця особливої істерії досить розкидані). Варто відзначити також "погане місце" Куточок Страху в містечку Плоніна (Płonina) близь Зеленої Гури (Jelenia Góra) - де була спалена знахарка зі своєю донькою, за що кривдниця володарка замку Хильдегарда (Hildegarda) поплатилася - була поглинена самою землею.

Тобто, якщо ви цікавитеся історією інквізиції, то можна запланувати поїздку до Польщі та проїхатися по пам'ятних й відверто страшних місцях.

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм також знадобиться!